اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

در میز تخصصی گردشگری ایران و عراق

موضوع تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی شد.

 

موضوع تسهیل ورود گردشگران عراقی به کشور بررسی شد

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، میز تخصصی گردشگری ایران و عراق با هدف بررسی مسائل و رفع موانع و محدودیت‌های موجود در راستای توسعه مناسبات گردشگری و افزایش گردشگران ورودی عراق به جمهوری اسلامی ایران صبح امروز، چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ با مدیریت دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی در محل معاونت گردشگری وزارت برگزار شد.

در این نشست که با مشارکت نهادهای فرابخشی و تاثیرگذار در روابط دو کشور از جمله وزارت امور خارجه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل، سازمان بنادر و دریانوردی و نیز نمایندگان معاونت گردشگری و کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی برگزار شد، موانع و مشکلات در بحث ورود گردشگران عراقی به کشورمان احصا و مورد بررسی قرار گرفت.

موضوعاتی از جمله تسهیل حمل‌ونقل گردشگران عراقی با ایجاد خطوط مسافرتی زمینی منظم و نیز شکل‌گیری خطوط حمل‌ونقل دریایی از جمله موارد مطرح شده در این نشست بوده است.

نمایندگان و مدعوین نشست فوق مسائل و مشکلات مربوطه را مطرح کردند و مقرر شد این نشست با سایر نهادها و بخش‌های مرتبط با حمل‌ونقل و ترانزیت گردشگران عراقی به کشور در آینده‌ای نزدیک مجددا برگزار شود.

کشور عراق یکی از کشورهای مهم هدف جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری روابط و توسعه گردشگری به شمار می‌آید و با توجه به اینکه گردشگران ورودی از این کشور با علایق متنوع سلامت، زیارت و تفریح به ایران سفر می‌کنند، از این رو مخاطبان مهمی در اقتصاد حوزه گردشگری به شمار می‌آیند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.