اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما در باکو:

گردشگری یکی از جدی‌ترین ابزار برای نزدیکی ملت‌هاست.

 

گردشگری یکی از جدی‌ترین ابزار برای نزدیکی ملت‌هاست

به‌گزارش میراث‌آریا، مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی روز جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ در جریان سفر به جمهوری آذربایجان، در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با بیان این مطلب تصریح کرد: «در نشستی که با فعالان بخش گردشگری در جمهوری آذربایجان داشتیم. برخی مسائل و مشکلات پیش روی فعالان از سوی آن‌ها در این جلسه مطرح شد و ما هم عزم جدی برای حل مسائل و مشکلات موجود و مطرح شده داریم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: «در دیدار با رئیس سازمان گردشگری آذربایجان آقای فوآد نقی‌اف و در جلسه‌ای که با آقای کریم‌اف وزیر فرهنگ و نیز دیدارهایی که با سایر مقامات آذربایجان داشتم، برایم جالب بود که همه بالاتفاق معتقدند که رابطه بین مردم ایران و آذربایجان باید در آن حدی باشد که واقعا انتظار آن می‌رود.»

مهندس ضرغامی گفت: «سابقه فرهنگی، تاریخی، فرهنگ ناملموس، سبک زندگی، آیین و رفتار اجتماعی مردم دو کشور خیلی نزدیک است. به قول خودشان که می‌گویند ما یک ملتیم با دو دولت.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: «سایر اقداماتی که انجام می‌دهیم باید درشان این رابطه بین ملت‌ها باشد. امروز گردشگری یکی از جدی‌ترین ابزار برای نزدیکی ملت‌ها است. همچنین گردشگری ابزاری برای وحدت ملت‌ها و انسجام جهانی و وسیله‌ای برای صلح و امنیت و آرامش است و دنیا نیز به این رسیده است.»

مهندس ضرغامی ادامه داد: «ما به خاطر مسائل متعدد ایران و آذربایجان در وزارتخانه میز مستقل آذربایجان را راه‌اندازی خواهیم کرد. مسائل ما، مرزهای ما، رابطه زمینی، مرز هوایی، بخش‌های سیاحتی، حتی زیارتی که برای رویدادهای بزرگی مثل اربعین در واقع انجام گیرد و از داخل کشور و از مرزهای ما باید در راهپیمایی اربعین شرکت کنند. یک گستردگی و تنوع مسائل را ایجاد می‌کند که نیاز به بررسی تخصصی و کارشناسی‌تر دارد که ان‌شاء‌الله با راه‌اندازی میز مربوط به آذربایجان سعی می‌کنیم این‌ها را سریع‌تر و بهتر برطرف کنیم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه به سایر برنامه‌های خود در سفر به باکو اشاره کرد و یادآور شد: «با وزرای گردشگری کشورهای مختلف از جمله مالزی و ازبکستان نیز دیدارهایی داشتم و وزیر ازبکستان مرا به کشورش دعوت کرد. در کل نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در باکو نشست مفیدی بود.»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.