اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

حوادث کوهستانی در تعطیلات نوروز کاهشی شد.

 

حوادث کوهستانی در تعطیلات نوروز کاهشی شد

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مهدی ولی‌پور امروز چهارشنبه ۱۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ گفت: «گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا روز سه شنبه ۹ فروردین‌ماه، کل عملیات امداد و نجات به ۲۲۱۹ مورد در سطح کشور رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲ درصد رشد داشت.»

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر میزان حوادث ترافیکی طی هفت روز گذشته را ۱۱۶۸ مورد اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۱ درصدی داشته است.

به گفته ولی‌پور، حوادث کوهستانی ۱۱۴ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشت. همچنین طی این مدت ۱۴۸ مورد حوادث جوی گزارش شده است.

وی با اشاره به افزایش ۸۹ درصدی با ثبت ۲۹ مورد حوادث ساحلی، افزود: «تا روز گذشته ۲۲۱۰۰ نفر تحت پوشش امدادرسانی قرار گرفته و ۱۵۷۵ نفر پس از نجات به مناطق امن منتقل شدند. طی این مدت ۱۰۳۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و برای ۷۷۹۸ نفر خدمات سرپایی انجام شد.»

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه برای ۲۹۰۰ نفر اسکان اضطراری در نظر گرفته شده، گفت: «عملیات نجات فنی ۲۰۶ مورد و مصدومان رهاسازی شده در سوانح ترافیکی ۲۵۳ نفر ثبت شد.»

ولی‌پور در پایان گفت: «بیشترین ماموریت امداد و نجات در استان‌ها مربوط به استان خوزستان با ۲۱۵ مورد، مازندران ۱۹۳ مورد و اصفهان با ۱۶۷ مورد بوده است.»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.