اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

سفره هفت‌سین کاخ‌موزه نیاوران با آثار موزه‌ای چیدمان شد.

 

سفره هفت‌سین کاخ‌موزه نیاوران با آثار موزه‌ای چیدمان شد

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، نمایش دوره‌ای آثار موجود در مخازن این مجموعه با هدف معرفی هرچه بهتر داشته‌های فرهنگی از جمله اقداماتی است که در مناسبت‌های گوناگون انجام می‌شود.

به همین منظور هم‌زمان با فرارسیدن نوروز باستانی و با هدف نمایش سنت‌های مرسوم این آیین کهن ایرانی، تعدادی از آثار موجود در گنجینه کاخ‌موزه اختصاصی و کاخ‌موزه صاحبقرانیه با معرفی موضوعی سفره هفت‌سین رونمایی شد.

سفره هفت‌سین چیده شده در کاخ‌موزه اختصاصی شامل قرآنی با جلد لاکی اهدایی از دانشگاه ملی ایران در سال ۱۳۵۴، مجموعه‌ای از ظروف نقره و مطلا، ظروف کریستال با حاشیه مطلا و همچنین رومیزی سوزن‌دوزی بلوچ از گنجینه این موزه است.

موزه کوشک احمدشاهی با استفاده از آثار نفیس موزه‌ای از دوره قاجار، اقدام به چیدن سفره هفت‌سین کرده است. سفره نمادین کوشک با آثار تاریخی موجود در گنجینه کاخ موزه صاحبقرانیه همچون ظروف کریستال دو پوسته ساخت کشور فرانسه تزئین شده است.

همچنین در بخش دیگر، این مجموعه اقدام به چیدن سفره هفت‌سین در آبنماهای باغ تاریخی نیاوران کرده است. این سفره‌های هفت‌سین زیر آب با هدف معرفی فرشی از کاخ موزه صاحبقرانیه با طرح لچک ترنج و نقوش گل‌های شاه‌عباسی در آبنمای محوطه ضلع جنوبی کوشک احمدشاهی و ضلع غربی کاخ موزه اختصاصی نیاوران اجرا شده است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.