اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

تلاش همه این است که سفرها ایمن باشد/ مردم شیوه‌نامه‌های کرونایی را در سفر رعایت کنند.

 

تلاش همه این است که سفرها ایمن باشد/ مردم شیوه‌نامه‌های کرونایی را در سفر رعایت کنند

به گزارش میراث آریا به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز یکم فروردین ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در جمع خبرنگاران گفت: «در جلسه مربوط به ستاد خدمات نوروزی حضور پیدا کردم. کارهای بسیار ارزشمندی از قبل از سفر صورت گرفته و این ستاد تشکیل شده و ۲۳ نهاد در همه استان‌ها درگیر خدمات نوروزی هستند. این ستادها در همه استان‌ها با محوریت استانداران محترم برقرار است و تلاش همه بر این است که بتوانند یک سفر ایمن و خوب و راحت را برای همه هم‌میهنان‌مان سامان دهند.»

او ادامه داد: «حجم سفرها نسبت به سال‌های گذشته با توجه به موضوع کرونا خیلی بیشتر شده و بیش از ۳۰ درصد افزایش سفر داریم. حتی در بعضی از استان‌ها تا ۹۰ درصد افزایش سفر را شاهد هستیم، به ویژه در استان‌های جنوبی حجم سفر بسیار زیاد است و همه در تلاشند که ایمنی سفر و کاهش حوادث جاده‌ای و کاهش تلفات و مجروحیت جاده‌ای را داشته باشیم. به همین دلیل تدابیر متعددی اندیشیده شده و تلاش زیادی می‌شود.»

وزیر کشور عنوان کرد: «من از همین جا از همه هموطنان و عزیزانمان خواهش می‌کنم تدابیری که پلیس راهور و راهداری اعلام می‌کنند، به صورت کامل رعایت کنند تا سفر تلخ نشود؛ به ویژه در جاده‌هایی که دو طرفه است، در جاده‌های طولانی که دچار خستگی می‌شوند و در جاهایی که برف و باران و لغزندگی جاده وجود دارد. تلخی سفر نه تنها برای هم‌وطنان ما بلکه برای همه دستگاه‌های مرتبط بسیار سخت است.»

او افزود: «نکته دوم بحث کروناست؛ حتما شیوه‌نامه‌های کرونایی را در سفر رعایت کنند چون خدای ناکرده اگر رعایت نشود و مجددا موجب رشد این موضوع شود، همه ناراحت و نگران خواهند بود. ان‌شاءالله این موضوع رعایت می‌شود. مسئله سوم هم خدمات سفر است؛ شماره تلفن‌هایی اعلام شده برای اینکه هر کس مشکلی یا شکایتی دارد، اعلام کند تا بلافاصله رسیدگی شود.»

وحیدی در پایان گفت: «امیدواریم با همه تمهیداتی که اندیشیده شده، مردم عزیز ما سفرهای خوبی داشته باشند و ان‌شاءالله این ماه عزیز شعبان که مقارن است با نوروز باستانی و به ماه مبارک رمضان منتهی خواهد شد، برای همه مردم عزیزمان خاطره‌انگیز باشد و یک گردشگری خوب طبیعی، تاریخی و مذهبی برای آن‌ها محقق شود. تشکر ویژه دارم از همه کسانی که حقوق همگان را رعایت می‌کنند تا سفر خوبی انجام شود.»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.