اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

استقرار ۱۵ ایستگاه همیار ناجی در بنادر و سواحل مجاز قشم

 

استقرار ۱۵ ایستگاه همیار ناجی در بنادر و سواحل مجاز قشم

به‌گزارش میراث‌آریا، به‌نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، ۱۵ ایستگاه همیار ناجی در بنادر و سواحل مجاز قشم مستقر شده‌اند. علی اشتری، رئیس کمیته خدمات حمل‌ونقل دریایی و بندری ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم، عنوان کرد: «سه ایستگاه شناور ناجی در بنادر پل، لافت و شهید ذاکری مستقر هستند و یک شناور آتشخوار نیز مسیر دریایی لافت-پل را پوشش می‌دهد. پایش مسیر دریایی بنادر شهید ذاکری در قشم، مسیر شهید حقانی در بندرعباس و مسیرهای جزایر هرمز و لارک با ایجاد یک ایستگاه ثابت دریایی صورت گرفته است.»

اشتری در ادامه بیان کرد: «همچنین همیاران ناجی در اسکله‌های شهرهای لافت، طبل و روستاهای سهیلی، گوران، شیب‌دراز، کندالو، گورزین، دهخدا و هنگام مستقر هستند.»

طرح همیار ناجی با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و کمک گرفتن از افراد بومی، مسئولیت پایش سواحل و نجات غریق‌ها را بر عهده دارد. برای نوروز ۱۴۰۱، تا اول فروردین ۱۵ ایستگاه با به‌کارگیری ۷۰ نیروی انسانی مشغول فعالیت هستند.

رئیس کمیته خدمات حمل‌ونقل دریایی و بندری ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد قشم پارک زیتون و بندر بهمن را از دیگر مناطق تحت پوشش طرح همیار ناجی برشمرد و افزود: «مجموعا بیش از ۵۰۰ نفر در این کمیته مشغول ارائه خدمات شبانه‌روزی به منظور تسهیل سفرهای دریایی مسافران و گردشگران نوروزی هستند.»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.