اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

محدودیت‌‌ ترافیکی‌ نوروزی جاده‌ها تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

 

محدودیت‌‌ ترافیکی‌ نوروزی جاده‌ها تا 14 فروردین 1401

به گزارش میراث آریا و به نقل از فارس، در ایام نوروز امسال عبور و مرور انواع موتور‌سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در همه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محورهای کرج – چالوس‌، هراز‌، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

* ممنوعیت تردد کامیون در جاده‌ها

در همه محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر،‌ناوگان ترانزیتی‌، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی، بهداشتی، ضد عفونی کننده و کالاهای اساسی (گندم ، جو ، برنج ، سویا ، دانه های روغنی و غیره) یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می‌شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آن ها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

‌تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت به استثنا حامل مواد سوختی و فاسد شدنی‌، بهداشتی‌، ضد عفونی کننده و کالاهای اساسی دارای مجوز در تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ در همه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.

* ممنوعیت تردد‌ در کندوان

در محور کرج – چالوس‌ تردد انواع تریلر‌، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع ‌است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت‌ ۱۲:۰۰ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه و یکشنبه تاریخ های ۴ و ۵ و ۱۲ و ۱۳ و ۱۴۰۱/۰۱/۱۴، تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد، از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران – شمال ( انتهای بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن آباد ممنوع است و با اعلام مأموران پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تاریخ های مذکور تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

‌در صورت افزایش حجم تردد در آزاد راه تهران – شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل ها با اعلام ماموران مستقر در محل مسیر جنوب به شمال  یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ابتدای آزاد راه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

* محدودیت ترافیکی محور هراز 

در محور هراز تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع ‌است همچنین‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ لغایت ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ ، ۱۴۰۱/۰۱/۱۳  لغایت ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ تا ساعت ۰۲:۰۰ روز بعد، از رودهن به سمت آب اسک ممنوع است با اعلام مأموران پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳:۰۰ تاریخ های مذکور تا‌ ساعت ۲۴:۰۰ از آب اسک به رودهن بصورت یک‌طرفه خواهد بود.

* محدودیت ترافیکی محور فیروزکوه

‌تردد تریلرها از ساعت ۰۶:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روزهای پنجشنبه، جمعه، چهارم و پنجم و روزهای شنبه و یکشنبه ۱۳ و ۱۴ فروردین ‌از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر – فیروزکوه – تهران ممنوع است.

‌* محدودیت ترافیکی آزاد‌راه کرج – قزوین

در آزاد‌راه کرج – قزوین تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر کرج به قزوین ‌‌از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۵ و ۱۱ و ۱۲ و ‌۱۳ فروردین ممنوع است.

* محور قدیم قزوین – رشت و بالعکس

در محور قدیم قزوین – رشت و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون‌ از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.‌

‌* محدودیت ترافیکی دیگر محورهای پرتردد کشور

در محورهای اردبیل – آستارا و اردبیل – سرچم و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون‌ از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های های چهارم و پنجم و ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.

‌در محورهای آزادراهی و بزرگراهی  مشهد – قوچان ، مشهد – سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون‌ از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روزهای یکم، چهارم، هشتم ۱۳ و ۱۴ فروردین ممنوع است.

‌در محور  یزد – طبس و جاده طبس – اصفهان ، بیرجند – قائن و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون‌ از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۲:۰۰ روزهای اول،پنجم، ششم، ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.

‌در محور بوشهر – شیراز تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت به استثنا حامل مواد سوختی ‌از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ تا پایان تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ ممنوع است.

* محدودیت‌های محموله‌های ترافیکی 

‌حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند در همه راه‌های اصلی برون شهری‌ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ و از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز سه‌شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ ممنوع ‌است.

‌صدور مجوز عبور برای خودروهای ترافیکی تا ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ ممنوع است.

‌‌برای تاریخ های ۵ و ۶ و ۹ و ۱۰ فروردین فقط برای محمولات ترافیکی دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده، مجوز عبور محموله صادر می‌شود.

* محدودیت تردد خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد خودروهای ترانزیت مواد سوختی تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ و از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز پنجشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ تا ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ ممنو ع است؛‌ خودروهای مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۴۰۱ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود.

* اعمال محدودیت های پیش بینی نشده

در صورت نیاز به اعمال محدودیت های پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان ها به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، روسای پلیس راه استان ها با هماهنگی پلیس راه ناجا و بصورت مقطعی و منطقه‌ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌کنند.

‌در صورت عادی بودن وضعیت تردد در محورهایی که در آن ها محدودیت و ممنوعیت ترافیکی پیش بینی شده است، روسای پلیس راه استان ها با هماهنگی پلیس راه ناجا می‌توانند ضمن اطلاع رسانی نسبت به عدم اجرای محدودیت در تاریخ های در نظر گرفته اقدام کنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.