اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

۲۰۰ کمپینگ‌ ۶۰-۳۰ در نقاط مسافرپذیر برپا شده است.

 

200 کمپینگ‌ 60-30 در نقاط مسافرپذیر برپا شده است

به‌گزارش خبرگزاری میراث‌آریا، به‌نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، به همت سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، تا اول فروردین سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۰۰ کمپینگ ۶۰-۳۰ در سراسر کشور برپا شده است.

با توجه به اینکه ۶۰درصد از تصادفات جاده‌ای در ۳۰کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، بیش از ۲۰۰ کمپینگ ۶۰-۳۰ در ۳۰کیلومتری شهرهای مسافرپذیر، مبادی ورودی استان‌ها و پایانه‌های مسافربری برپا شده‌اند تا آمار تصادفات پایین آورده شود. این کمپینگ‌ها محلی برا استراحت رانندگان و مسافران نوروزی فراهم کرده‌اند.

سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در این کمپینگ‌ها پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیک‌ساز) را نیز اجرا کرده است که از رانندگان درخواست می‌کند متعهد شوند که سرعت مجاز را رعایت کنند، حین رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنند، از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کنند، کمربند ایمنی خود را ببندند و وقتی احساس خستگی کردند (به‌ویژه در ۳۰ کیلومتری مقصد سفر)، خودروی خود را متوقف کرده و کمی استراحت کنند.

تاکنون حدود ۲۷هزار نفر از خدمات آموزشی بهرفت بهره‌مند شده‌اند و بیش از ۲۱هزار نفر از مسافران هم با امضای میثاق‌نامه این پویش، به رعایت مفاد بهرفت متعهد شده‌اند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.