اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

آماده‌باش تمامی نیروهای حفاظتی و جنگلبان در تعطیلات نوروزی

 

آماده‌باش تمامی نیروهای حفاظتی و جنگلبان در تعطیلات نوروزی

به گزارش میراث آریا و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی سازمان منابع‌طبیعی، سرهنگ رضا اکبری گفت: در تعطیلات نوروزی بیش از ۱۰۰۰ واحد گشت خودرویی، موتوری و پیاده مسئولیت حراست و پاسداری از عرصه‌های منابع طبیعی را برعهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه اظهارکرد: خط ارتباطی ۱۳۹ و ۱۵۰۴ به‌صورت شبانه روزی پاسخگوی دریافت گزارش‌های مردمی است و دوستداران منابع طبیعی هرگونه آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع و یا هرگونه تخریب و تصرف منابع طبیعی از سوی افراد سودجو را می‌توانند به این سامانه اعلام کنند.

او با بیان اینکه برخی افراد فرصت‌طلب از تعطیلات نوروزی استفاده می‌کنند و به تخریب و تصرف منابع‌طبیعی دست می‌زنند، هشدار داد: با هماهنگی انجام شده با مقامات قضایی با متصرفان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب در ایام تعطیلات نوروزی به‌شدت برخورد می‌شود و این دسته افراد به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

اکبری به مردم توصیه کرد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و حضور احتمالی مردم در طبیعت، از هرگونه آتش‌افروزی و روشن کردن آتش در جنگل و مراتع جداً خودداری کنند.

او تاکیدکرد: هنگام تردد در جاده‌ها از پرتاب کردن فیلتر سیگار، انداختن بطری، شیشه و قوطی فلزی در حاشیه جاده‌ها خودداری کنند زیرا این اشیاء علاوه بر تخریب طبیعت و منابع طبیعی سبب حریق در جنگل‌ها و مراتع می‌شود.

اکبری اظهار امیدواری کرد: با مشارکت مردم و همیاران و دوستداران طبیعت شاهد شکوفایی ایرانی سرسبز و قوی باشیم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.