اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

شروط انجام سفرهای نوروزی

 

شروط انجام سفرهای نوروزی

به گزارش میراث آریا و به نقل از ایسنا، عباس شیراوژن با بیان اینکه برای سفرهای نوروزی بحث رنگ‌بندی شهرها را نداریم، ‌گفت: با توجه به اینکه تعداد شهرهای قرمز کاهش پیدا کرده و واکسیناسیون هم به صورت گسترده در حال انجام است، صرفا تزریق دو دز واکسن کرونا و اینکه افراد بیماری فعال نداشته باشند و مبتلا به کرونا نباشند، تنها شروط سفر است. بر این اساس مردم هم می‌توانند هم از وسایل نقلیه عمومی و هم از وسایل نقلیه شخصی برای سفر استفاده کنند.

او درباره وضعیت اتصال مراکز تجمعی و اقامتگاه‌ها و … به سامانه “ایران من”، افزود: در حال حاضر اتصال به سامانه ایران من وجود دارد و روزانه استعلام‌ها انجام می‌شود. ثبت استعلام مراکز مختلف صورت گیرد ‌اما می‌خواهیم این اقدام به صورت کامل انجام شود و جایی نباشد که تخلفی رخ دهد و اغماضی اتفاق بیفتد. حتما هم مجموعه نظارتی وزارت بهداشت بر این کار نظارت دارند و مراکز ارائه دهنده خدمت هم باید همکاری کنند. ضمانت‌های اجرایی نیز در جلسات بعدی در نظر گرفته می‌شود تا با دقت و حساسیت بیشتری این اتفاقات انجام شود.

شیراوژن درباره وضعیت فعالیت مراکز واکسیناسیون در تعطیلات نوروز نیز گفت: در ایام نوروز مراکز واکسیناسیون باید به فعالیت‌شان ادامه دهند و مردم در صورت مراجعه به این مراکز، از امکان واکسیناسیون بهره‌مند می‌شوند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.