اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

تسهیل تردد زمینی مسافران از مرزهای ایران و عراق

 

تسهیل تردد زمینی مسافران از مرزهای ایران و عراق

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران، از آنجایی که طبق اعلام مقامات رسمی دو کشور ایران و عراق از ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۰ ویزای تردد زمینی برای زوار ایرانی لغو خواهد شد، پیش‌بینی می‌شود آمار رفت و آمدهای زمینی افزایش پیدا کند.

بنابراین مدیران کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به‌منظور تسهیل در سفرهای زمینی اتباع دو کشور با انوع خودرو و بررسی موانع و مشکلات ورود موقت و خروج وسایل نقلیه مسافران خارجی از عراق به ایران و بالعکس، همچنین ارائه پیشنهاد برای بهبود رویه و هماهنگی‌‏های بعدی، با مقامات مرتبط با این موضوع در ایران و عراق دیدار و گفت‌وگو کردند.

قوانین و مقررات عبور و مرور بین‌‏المللی وسایل نقلیه موتوری، معافیت سوخت همراه خودروهای سواری خروجی از مرزهای کشور، تعیین ارزش پایه خودروهای ورود موقت، پنجره واحد تجارت فرامرزی‏ گمرک، ممنوعیت ورود موقت مسافران خارجی به ایران با خودروهای لوکس و گران قیمت، اطلاع‌رسانی به مسافران خارجی درباره ترخیص‏‌کاران مجاز در گمرکات مرزی و ضرورت دسترسی آسان به سیم‌کارت تلفن همراه در خط مرزی، از مهمترین موضوعات مورد بحث و تبادل نظر در این دیدارها بود.

مدیران کانون در جریان سفر خود به عراق با مدیر مجموعه گمرک مرزی حاجی عمران، مدیرکل گمرک اقلیم کردستان، رئیس پلیس ترافیک استان اربیل، سرکنسول‌های ایران در اربیل و سلیمانیه عراق و مدیرکل گمرکات تمرچین و باشماق دیدار و گفت‌وگو کردند.

ایجاد امکان فعالیت شبانه‌روزی مرزهای تمرچین، پرویز خان و باشماق در ایران از موضوعات مورد تأکید مقامات اقلیم کردستان عراق در راستای فراهم آوردن رفاه بیشتر مسافران و تسریع در انجام امور مربوط به تردد خودروها بود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.