اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون گردشگری کشور در دیدار با معاون بازرگانی هواپیمایی «فلای دبی» مطرح کرد.

برنامه‌ریزی برای افزایش تبادل گردشگر میان ایران و کشورهای همسایه

 

برنامه‌ریزی برای افزایش تبادل گردشگر میان ایران و کشورهای همسایه

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان در نشست با حمد عبیدالله معاون بازرگانی هواپیمایی «فلای دبی» از تجمیع ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی به منظور گسترش روابط گردشگری میان ایران با کشورهای همسایه خبر داد.

با توجه به اینکه خطوط هوایی «فلای دبی» با دارا بودن پروازهای کانکشن یا دارای نقطه اتصال از اهمیت قابل‌توجهی برای ارتباط کشورهای مختلف با ایران دارا است؛ از این رو معاون گردشگری پیرو تقاضای گردشگران ورودی از لاهور پاکستان، حیدرآباد هند، بحرین، کویت و عمان در نظر دارد ظرفیت‌های موجود از جمله شبکه فعال پروازی ایران و امارات را به خدمت بگیرد.

همچنین در این دیدار، حمد عبیدالله معاون بازرگانی هواپیمایی «فلای‌دبی» نیز پیرو اطلاعات اخذ شده از برگزاری همایش فعالان گردشگری ایران و عراق که ماه گذشته با هدف افزایش تبادلات گردشگری در شهر مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به اهمیت رویداد مذکور، فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی کشورها را در توسعه روابط گردشگری موثر دانست.

همچنین او با تاکید بر اینکه هم‌اکنون تعداد ۳۰ پرواز به صورت هفتگی از طریق خطوط هوایی فلای‌دبی به ایران برقرار است و این ظرفیت تا آینده نزدیک به ۵۰ پرواز افزایش خواهد یافت، تکیه بر این ظرفیت را در هدایت گردشگران به سوی مقاصد گردشگری ایران موثر دانست.

حمد عبیدالله با اشاره به اینکه پروازهای فلای‌دبی به صورت هفتگی به شهرهای شیراز، بندرعباس، تهران، اصفهان و مشهد در حال انجام است؛ به بهره‌مندی از پروازهای دارای نقطه اتصال از پاکستان و عمان به ایران تاکید کرد و فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی این دو کشور را در برنامه‌ریزی و دستیابی به استراتژی‌های اجرایی دارای اهمیت خواند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.