اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

اعضای UNWTO از رهبری و پشتیبانی برنامه‌ها برای آینده گردشگری حمایت می‌کنند.

 

اعضای UNWTO از رهبری و پشتیبانی برنامه‌ها برای آینده گردشگری حمایت می‌کنند

به گزارش میراث آریا، کشورهای عضو سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) قویاً خود را در کنار رهبری و چشم‌انداز آن برای این بخش قرار داده‌اند. اعضای هر منطقه جهانی که برای بیست و چهارمین مجمع عمومی در مادرید، اسپانیا گرد هم آمدند، برنامه کاری سازمان را تصویب کردند و ابتکارات کلیدی طراحی شده برای ایجاد گردشگری انعطاف پذیرتر، فراگیر و پایدار را تایید کردند.

مجمع عمومی بیش از هزار نماینده از ۱۳۵ کشور، از جمله ۸۴ وزیر گردشگری و همچنین رهبران تجاری، مقاصد و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی کلیدی را گرد هم آورده است.

زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل UNWTO در افتتاحیه مجمع عمومی، بیان کرد که روحیه همبستگی و عزم پاسخ گردشگری به یک بحران بی‌سابقه را مشخص کرده است. او در ارائه گزارش خود به اعضا، روشن کرد که چگونه تمرکز بر همکاری و هماهنگی پروتکل‌ها، حمایت سیاسی و تأمین حمایت مالی از گردشگری، به این بخش کمک کرده است تا تأثیرات همه‌گیری را کاهش دهد و پایه‌های راه‌اندازی مجدد گردشگری را در بسیاری از بخش‌ها ایجاد کند.

حمایت سازمان ملل و جامعه بین المللی/ ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم/ تبدیل حسن نیت به حمایت ملموس

پولولیکاشویلی گفت: «در هر منطقه از جهان، همه‌گیری کرونا اهمیت بخش ما را – برای رشد اقتصادی، برای مشاغل و تجارت و برای حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگی، روشن کرده است. ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، با تاکید بر اهمیت مجمع عمومی و همچنین جایگاه والای UNWTO در دستور کار جهانی، از نمایندگان استقبال کرد و خواستار همکاری آن‌ها برای آینده‌ای «سبز، فراگیر و پایدار» شد.

گوترش افزود: «من UNWTO و دبیرکل پولولیکاشویلی را تحسین می‌کنم و امیدوارم تصمیمات اتخاذ شده در مجمع عمومی به بازگرداندن اعتماد به سفر و حرکت ایمن جهان کمک کند، زیرا اقتصادهای در حال توسعه می‌توانند از مزایای گردشگری پایدار بهره‌مند شوند.»

سخنان دبیر کل سازمان ملل متحد توسط دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) و ربکا گرینسپن، دبیر کل کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) تکرار شد. کارلوس سالازار گومز، دبیر کل سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی و مارگاریتیس شیناس، نایب رئیس کمیسیون اروپا نیز سخنرانی کردند.

در کنار به روزرسانی در مورد فعالیت‌های UNWTO از آخرین مجمع عمومی دو سال پیش، اعضا همچنین از یک مرور کلی از آخرین روندهای گردشگری، همانطور که توسط آخرین داده‌های UNWTO نشان می‌دهد و همچنین یک مرور کلی به روز شده از محدودیت‌های سفر در سراسر جهان، بهره‌مند شدند.

از صحن مجمع، اعضا از مناطق مختلف جهان همبستگی خود را با کشورهایی که تحت تأثیر ادامه تحمیل محدودیت‌های سفر قرار گرفته‌اند، ابراز کردند.

همچنین در مادرید، کشورهای عضو شخصاً به تایید نامزدی پولولیکاشویلی توسط شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری برای دومین دوره به عنوان دبیرکل رأی دادند.

بر اساس آرای به دست آمده، پولولیکاشویلی از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ رهبری سازمان جهانی تجارت جهانی را بر عهده خواهد داشت.

UNWTO دوباره از تایید سلطنتی در آستانه مجمع عمومی استقبال کرد، فیلیپه ششم، پادشاه اسپانیا، از کار برجسته UNWTO که منجر به گردشگری جهانی شد، به ویژه در ۱۸ ماه گذشته که در بدترین بحران در تاریخ این بخش بود، نیز تمجید کرد.

در یک شام ویژه سلطنتی، پادشاه اسپانیا همچنین بر اهمیت گردشگری برای اقتصادها و جوامع، هم در اسپانیا و هم در سطح جهان تأکید کرد و بهبود این بخش را برای میلیون‌ها نفر ضروری دانست.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.