اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

در پی برگزاری رویداد شب‌های گردشگری انجام می‌گیرد.

برگزاری نشست‌های B۲B دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری داخلی

برگزاری نشست‌های B۲B دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری داخلی

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در سلسله رویداد شب‌های گردشگری که نخستین نشست آن با محوریت منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود، نشست‌های B۲B دفاتر خدمات مسافرتی با محوریت سفرهای داخلی، معرفی انواع گردشگری موضوعی منطقه مورد نظر، اجرای زنده صنایع‌دستی و نیز ارائه خوراک‌های محلی انجام می‌گیرد.

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سیدمصطفی فاطمی فیروزآبادی با بیان این خبر گفت: برگزاری شب‌های گردشگری در واقع رویدادی تعاملی است که سبب گردآمدن اعضای تخصصی خانواده بزرگ صنعت گردشگری کشور در قالب معرفی ظرفیت‌های گردشگری، توانمندی‌ها، چالش‌ها و به نوعی تقویت ارتباطات بخش خصوصی و دولتی به صورت متقابل خواهد شد.

او افزود: اولین نشست شب‌های گردشگری به موضوع معرفی فرصت‌های گردشگری منطقه آزاد اروند شامل شهرهای آبادان و خرمشهر می‌پردازد تا بر مبنای این رویداد اروند به عنوان فرصت نوین گردشگری کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد و توانمندی‌های این منطقه به مخاطبین ارائه شود.

بنا به گفته فاطمی برنامه شب‌های گردشگری با هدف برگزاری نشست‌های B۲B دفاتر خدمات مسافرتی شهرهای مقصد سفر با محوریت تورهای داخلی در تهران و البرز برگزار می‌شود و در در این برنامه ضمن انتخاب یک استان یا منطقه‌ای مشخص، معرفی مقاصد گردشگری، آثار ثبت ملی و جهانی، میراث ناملموس، موسیقی محلی، غذاهای سنتی و صنایع‌دستی شهرها مورد توجه قرار می‌گیرد.

او یادآور شد: اولین برنامه شب‌های گردشگری که با همکاری انجمن دفاتر خدمات مسافرتی، انجمن راهنمایان گردشگری و شهرهای مقصد برگزار می‌شود، معرفی شهرهای آبادان و خرمشهر که در قالب منطقه آزاد اروند هستند، انجام خواهد گرفت. متولی اصلی برنامه پیش رو منطقه آزاد اروند است و ظرفیت‌های طبیعت‌گردی، گردشگری شهری، دفاع مقدس، گردشگری خوراک و دریایی مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی ادامه داد: مخاطبان این برنامه دفاتر خدمات مسافرتی، برگزارکنندگان تورهای داخلی، راهنمایان گردشگری که در زمینه خوراک، طبیعت‌گردی و انواع گردشگری موضوعی فعالیت می کنند، هستند. در کنار این مراسم علاوه بر اجرای زنده صنایع‌دستی، نشست‌های B۲B با دفاتر خدمات مسافرتی مقصد که با پیشنهادهای ویژه‌ای همراه هستند نیز برگزار می‌شود.

فاطمی با اشاره به اینکه قرار است سلسله نشست‌های شب‌های گردشگری به صورت ماهانه تداوم داشته باشد، یادآور شد: معرفی شهرها از زبان شخصیت‌ها و مسئولین شهر، ارائه محورها و مسیرها توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و نیز معرفی ظرفیت‌های گردشگری و اقامتی از سوی نمایندگان آن منطقه به همراه اجرای موسیقی محله و برنامه‌های جانبی، رویکرد کلی این رویداد خواهد بود.

گفتنی است شب گردشگری اروند، روز آینده، یکشنبه، ۱۰ دی ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در محل موزه فرش تهران برگزار می‌شود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.