اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

هشدار کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به متقاضیان گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی:

گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی صادره از سوی شرکت‌های متفرقه، فاقد اعتبار قانونی است.

گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی صادره از سوی شرکت‌های متفرقه، فاقد اعتبار قانونی است

مدیر روابط عمومی و امور رسانه کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی اعلام کرد: تمامی گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی صادر شده از سوی شرکت های متفرقه و یا عضو مؤسسات غیرمرتبط، فاقد اعتبار قانونی بوده و تبعات استفاده از آن در خارج از مرزهای ایران، بر عهده دریافت‌کننده گواهی‌نامه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، در پی تبلیغات سوء شرکت‌های غیر مجاز در خصوص صدور گواهی نامه‌های ۵، ۱۰ و ۲۰ساله و بروز مشکلات متعدد برای هموطنانمان در خارج از ایران، امید شریفی با بیان این مطلب گفت: در راستای اطلاع‌رسانی‌های پیشین و بر اساس اعلام فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (FIA) به اطلاع متقاضیان دریافت گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی می‌رساند، کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی بر اساس قوانین بین‌المللی و داخلی، تنها مرجع رسمی و قانونی صدور گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی در ایران است.

مدیر روابط عمومی و امور رسانه کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، اضافه کرد: به منظور پیشگیری از بروز هرگونه مشکل در کشور مقصد برای گردشگران و مسافران ایرانی، به متقاضیان تأکید می‌شود، تنها به مراکز مجاز صدور گواهی نامه بین‌المللی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی مراجعه کنند.

او با بیان اینکه تنها مراجع مجاز صدور گواهی نامه رانندگی بین‌المللی در هر کشور، نمایندگان رسمی فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (FIA)  هستند، اظهار کرد: متقاضیان دریافت گواهی نامه‌های رانندگی بین‌المللی توجه داشته باشند که بر اساس قانون اصلاح ماده ۲۲ قانون حمل و نقل و عبور کالاهای خارجی از قلمرو جمهوری اسلامی ایران، مصوب ۱۷ شهریور ۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی و همچنین کنوانسیون‌های بین‌المللی ۱۹۶۸ وین و ۱۹۴۹ ژنو، وظیفه صدور گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی و سایر اسناد و مدارک بین‌المللی خودرو در ایران، تنها بر عهده کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران است.

شریفی در ادامه تصریح کرد: صدور هر نوع گواهی نامه رانندگی بین‌المللی از سوی سایر اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد وجاهت قانونی است و گواهی نامه‌های صادر شده از سوی شرکت‌ها و افراد سودجو کلاهبرداری بوده و متأسفانه مشکلات زیادی را برای هموطنانمان در نقاط مختلف جهان به همراه داشته است.

او خاطر نشان کرد: متقاضیان برای دریافت گواهی‌نامه‌های رانندگی بین‌المللی یک و سه‌ساله می‌توانند با در دست داشتن اصل گواهی‌نامه رانندگی ایرانی خود و همچنین تصویر گذرنامه و یک قطعه عکس ۴*۳ به دفاتر اصلی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و نمایندگی‌های رسمی آن در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت این مجوز بین‌المللی به صورت غیر حضوری هم به وب سایت رسمی کانون به نشانی WWW.TACI.IR  قسمت صدور اسناد مراجعه کنند و با ثبت درخواست غیرحضوری، گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی خود را در سراسر کشور از طریق پست درب منزل و یا محل کار، دریافت کنند.

سخنگوی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی ادامه داد: کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی ارائه خدمات غیر حضوری صدور گواهی نامه بین‌المللی رانندگی با تحویل چندساعته را در شهر تهران راه‌اندازی کرده است و شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت رسمی کانون درخواست خود برای بهره مندی از سرویس‌های طلایی و نقره‌ای را ثبت کنند.

گواهی‌نامه بین‌المللی شهروندان تهرانی که به این روش درخواست خود را ثبت کنند، ظرف چند ساعت توسط سفیران کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به درب منزل و یا محل کار آنان ارسال خواهد شد. خدمات غیرحضوری گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی به منظور فراهم آوردن رفاه حال متقاضیان، پیشگیری از ترددهای غیر ضروری، کمک به کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهری ایجاد و ارائه می‌شود.

شماره تلفن ۰۹۶۲۹ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و اطلاع‌رسانی در خصوص مدارک مورد نیاز و اطلاعات دفاتر اصلی و نمایندگان مجاز کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در سراسر کشور است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.