اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون گردشگری خبر داد:

رفع موانع پروژه‌های متوقف گردشگری در پی سفرهای استانی

رفع موانع پروژه‌های متوقف گردشگری در پی سفرهای استانی

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: یکی از رویکردهای اصلی که در بازید از ظرفیت‌های گردشگری استان‌ها دنبال می‌شود، احصا و احیای پروژه‌های سرمایه‌گذاری متوقف شده در حوزه گردشگری به شمار می‌آید که با مطرح شدن در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری‌ها، راهکاری عملیاتی برای از میان برداشتن چالش‌ها و ورود مجدد آنها به چرخه پروژه‌های فعال گردشگری ارائه می‌شود.

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌اصغر شالبافیان با بیان این خبر گفت: در پی رویکرد رفع موانع پروژه‌های سرمایه‌گذاری متوقف شده حوزه گردشگری طی بازدیدهای استانی، از دهکده سلامت محب مهر در استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، روستای امین‌آباد بازدید بعمل آمد. این پروژه فاخر گردشگری که در گروه موارد متوقف شده استان قرار داشت، پس از پیگیری و مطرح شدن در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانداری، امکان احیا و رفع مشکلات آن با  ارائه راهکارهای عملیاتی فراهم شد.

او افزود: احیای پروژه دهکده سلامت محب مهر با حجم سرمایه گذاری حدود 400 میلیارد تومان و اشتغال بالای 100 نفر، فرصتی ویژه برای توسعه گردشگری و انتفاع اقتصادی بومی این منطقه فراهم خواهد کرد.

معاون گردشگری ادامه داد: استان البرز با 4 هزار و 200 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری درحوزه گردشگری توانسته تلاش مستمری برای دریافت سهم از 397 هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری گردشگری در کل کشور داشته باشد و تکمیل پروژه‌های مشابه می‌تواند در افزایش آمار مذکور تاثیر مستقیم و دستاوردهای گسترده‌ای داشته باشد.

شالبافیان در پایان خاطرنشان کرد: به صورت میانگین در هر استان حدود 3 پروژه گردشگری متوقف و نیازمند احیا وجود دارد که با پیگیری‌ها و تلاش مستمر وزیر محترم و تعامل با کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری ها امکان بازگشت آنها به چرخه پروژه‌های فعال حوزه گردشگری فراهم شده است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.