اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی عنوان کرد.

شهرستان خوروبیابانک همچون خورشیدی بر نصف جهان می‌تابد.

شهرستان خوروبیابانک همچون خورشیدی بر نصف جهان می‌تابد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حاشیه آئین افتتاح جشنواره نخل آفتاب که در شهرستان خوروبیابانک برگزار شد از این شهرستان به‌عنوان خورشیدی یادکرد که بر نصف جهان می‌تابد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز ۲۵ آبان ماه در حاشیه برگزاری آئین افتتاح جشنواره نخل آفتاب که در شهرستان خوروبیابانک برگزار شد گفت: امروز من حامل سلام گرم مهندس عزت‌الله ضرغامی به شما مردم خونگرم و میهمان‌نواز شهرستان خوروبیابانک هستم که همچون خورشیدی بر نصف جهان می‌تابد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ادامه داد: از حضورم در جمع مردم دلیر و غیور شهرستان خوروبیابانک بسیار خوشحال هستم و افتخار می‌کنم، لیکن این افتخار برای من مسئولیت آفرین است.

او افزود: شهرستان خوروبیابانک دارای ظرفیت‌های فراوانی درزمینهٔ داشته‌های میراث‌فرهنگی و تاریخی، داشته‌های طبیعی و صنایع‌دستی است که جهان و ایران این ظرفیت‌ها را می‌شناسد و باید تلاش کنیم تا این ظرفیت‌های نهفته برای خانواده‌های این منطقه تبدیل به ثروت شود.

مریم جلالی تصریح کرد: شهرستان خوروبیابانک دارای ظرفیت معیشت عزت‌آفرین است که میراث‌فرهنگی آن همچون ریشه، صنعت گردشگری آن همچون شاخه و برگ و صنایع‌دستی آن همانند میوه یک درخت تنومند است و باید این چرخه به‌درستی و همت شما زنان و مردم زحمت‌کش و هنرمند ادامه یابد تا خاطره‌ای که برای گردشگران در این شهر زیبا و منحصربه‌فرد می‌سازید برایتان تبدیل به ثروت شود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تأکید کرد: شهرستان خوروبیابانک با دیگر شهرستان‌های استان اصفهان تفاوت دارد و باید تلاش کنیم تا برنامه‌ریزی مخصوصی برای این منطقه در سطح ملی و استان انجام شود تا آن‌گونه که شایسته شهرستان خوروبیابانک به‌عنوان خورشید گرمابخش نصف جهان است به جهانیان معرفی شود.

در حاشیه برگزاری این مراسم، مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به همراه فرماندار منطقه، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان و جمعی از مدیران استان و شهرستان از تعدادی از اقامتگاه‌های بومگردی و کارگاه‌های صنایع‌دستی بازدید و با هنرمندان و فعالان گردشگری این منطقه گفتگو کرد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.