اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی در جمع خبرنگاران:

ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد/ یلدا و چهارشنبه‌سوری تغییرپذیر نیستند/ به مدیر موزه رشت تذکر داده شد.

ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد/ یلدا و چهارشنبه‌سوری تغییرپذیر نیستند/ به مدیر موزه رشت تذکر داده شد

وزیر میراث فرهنگی گفت: در جلسه دولت با دستور آقای رئیس‌جمهوری ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد و به وزارت صمت دستور داده شد که مانعی برای این کار وجود نداشته باشد.

به گزارش میراث‌آریا، سید عزت‌الله ضرغامی در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: یلدا و چهارشنبه سوری هیچگاه تغییر پیدا نمی‌کند و تغییرپذیر هم نخواهد بود، از ابتدا بود و تا آخر هم خواهد بود، هم شب یلدا که امسال توسط وزارت‌فرهنگی میراث ثبت‌جهانی شد و هم چهارشنبه‌سوری نیز که مردم ما علاقه زیادی به آن دارند، باقی خواهد ماند.

وی افزود: آنچه که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده فلسفه این دو شب را کمی توضیح داده است و موضوع بدی نیست.

ضرغامی با اشاره به مصوبه نشست امروز هیئت دولت گفت: در جلسه دولت با دستور آقای رئیس‌جمهوری ورود شناورهای تفریحی به کشور آزاد شد و به وزارت صمت دستور دادند که مانعی برای این کار وجود نداشته باشد. همین الان سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری دریایی هستند که قراردادهایی برای ورود شناورهای تفریحی بسته‌اند که کمبود آن بسیار در کشور دیده می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: وزیر صمت همراهی خوبی با این مسئله خواهند داشت و اگر مواردی باشد که خودمان بتوانیم تولید کنیم یا کشتی‌هایی وارد شود که بعدا نمونه‌سازی شود ما استقبال می‌کنیم.

ضرغامی در پایان در خصوص مسائل اخیر موزه رشت گفت: با مدیر این موزه به دلیل بدسلیقگی که در برخورد با آثار تاریخی انجام داده بودند تذکر داده شد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.