اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون گردشگری:

رویکرد ایجاد دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی گردشگری در ایران اعلام شد.

رویکرد ایجاد دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی گردشگری در ایران اعلام شد

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با توجه به ابتکار راه‌اندازی دفاتر منطقه‌ای و موضوعی از سوی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، جمهوری اسلامی ایران نیز خواستار ایجاد دفترمربوطه با رویکرد ترکیبی گردشگری و صنایع دستی شده است.

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان با حضور در صد و نوزدهمین و صد و بیستمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که در تاریخ‌های 26 و 27 مهرماه جاری در کشور ازبکستان شهر سمرقند برگزار شد، گفت: ابتکار راه‌اندازی دفاتر منطقه‌ای و موضوعی از سوی سازمان جهانی گردشگری موضوعی است که با هدف پیشبرد وظایف حاکمیتی این نهاد بین‌المللی، تسریع در رفع موانع امور جاری و توسعه روابط گردشگری کشورها در دستور کار قرار گرفته است.

او افزود: به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در رویداد بین‌المللی مذکور استقبال از راه‌اندازی دفاتر منطقه‌ای و موضوعی در کشورمان را مطرح و رویکرد دفتر مربوطه را ترکیبی از گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کردم.

شالبافیان با اشاره به اینکه دفاتر منطقه‌ای سازمان جهانی گردشگری باید سبب هم‌افزایی و جلوگیری از مشکلات احتمالی در مسیر روابط و تعامل کشورها باشد، اظهار کرد: در پی سفر دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به ایران تا پایان امسال، این موضوع با جدیت در دیدارهای حضوری مورد بحث تخصصی و کارشناسی قرار خواهد گرفت و مسیرهای عملیاتی آن اعلام می‌شود.

به گفته معاون گردشگری از دیگر نتایج برگزاری شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری انتخاب کشور عربستان به عنوان رییس شورا و نیز معرفی کنگو و جاماییکا به عنوان نائب رییس شورا بوده است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.