اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

صوفی، مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی:

لغو روادید موجب افزایش‌ گردشگران خارجی می‌شود/ ورود نخستین گروه گردشگران روسی به ایران بعد از لغو روادید

لغو روادید موجب افزایش‌ گردشگران خارجی می‌شود/ ورود نخستین گروه گردشگران روسی به ایران بعد از لغو روادید

نخستین گروه از گردشگران روسی بعد از لغو روادید دو طرفه با ایران عصر سه‌شنبه چهارم مهرماه ۱۴۰۲ از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) با استقبال مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی وارد کشورمان شدند.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، محمد حسین صوفی مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی در حاشیه مراسم استقبال از گردشگران روسی گفت: از اولویت‌های برنامه‌های تحولی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دولت سیزدهم افزایش تعاملات اقتصادی، فرهنگی به ویژه افزایش تعاملات گردشگری با کشورهای مختلف از جمله همسایگان است که بر این اساس برنامه‌های متعدد و متنوعی مانند برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری ایران در خارج از کشور، برگزاری انواع رالی تورها طراحی شده است.

او افزود: از برنامه‌های مهم دیگر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی موضوع لغو روادید با کشورهای مختلف جهان به شکل یک‌ طرفه و دو طرفه است، خوشبختانه امروز پس از لغو روادید دو طرفه میان ایران و روسیه که حاصل چند سال تلاش و کوشش به ویژه در یکسال اخیر بوده است شاهد ورود نخستین گروه گردشگران روسی بودیم.

صوفی تصریح کرد: این لغو روادید با تلاش و به ویژه مذاکرات متعددی که با طرف روسی، پلیس، گمرک و نهاددهای موثر داشتیم محقق شد. بعد از لغو روادید هفته گذشته نخستین گروه گردشگران از ایران وارد فدراسیون روسیه شدند و امروز نیز شاهد حضور نخستین گروه گردشگران که شامل تورگردان‌ها و مسئولان آژانس‌ها و راهنمایان گردشگری از کشور روسیه هستند در ایران هستیم.

مدیرعامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی بیان کرد: این گروه گردشگران روسی چند روز در ایران هستند و از جاذبه‌های گردشگری، آثار فرهنگی و تاریخی کشورمان بازدید خواهند کرد و به عنوان سفیرانی هستند که موجب معرفی بیشتر ایران خواهند شد.

او درباره لغو روادید با سایر کشورها گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این لغو روادید موجب افزایش گردشگران از ایران به روسیه و بالعکس خواهد شد. همچنین لغو روادید با کشورهای دیگر نیز انجام خواهد شد و در آینده نزدیک شاهد تحقق این موضوع خواهیم بود. در حال حاضر لغو روادید با بیش از ۵۰ کشور را پیشنهاد دادیم و در دولت نیز مورد تأیید قرار گرفته که به تدریج اجرا خواهد شد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.