اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

رئیس جمهوری در سفر به مشهد:

قطار سریع السیر مشهد- تهران و آزادراه حرم تا حرم اولویت‌های کشور هستند.

قطار سریع السیر مشهد- تهران و آزادراه حرم تا حرم اولویت‌های کشور هستند

رئیس جمهوری گفت: راه اندازی قطار سریع السیر مشهد- تهران و تسریع در ساخت آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت های کشور است.

به‌گزارش میراث‌آریا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار با مدیران کشوری، استانی و دستگاه‌های خدمت‌رسان به زائران رضوی در تالار ولایت حرم مطهر رضوی افزود: ساخت آزادراه حرم تا حرم جزو اولویت‌های مهمی است که باید معاون اجرایی آقای منصوری زمان‌بندی این طرح را در سطح ملی پیگیری کنند تا در ارائه این خدمت برای زائران امام رضا (ع) تسریع شود.

او بیان کرد: ما به‌عنوان مسئول وظیفه داریم تدارک لازم برای انجام یک زیارت ارزان، آسان، دلنشین و سازنده را ببینیم و فراهم آوردن چنین زیارتی وظیفه ماست.

رئیس جمهوری گفت: دهه آخر صفر یکی از قله‌های زیارت است و همان‌طور که امروز مدیران ملی نیز برای این خدمت‌رسانی بسیج شده‌اند در سایر ایام اوج حضور زائران نیز باید چنین اقداماتی برنامه‌ریزی شود.

آیت‌الله رئیسی بر پیگیری مصوبات کارگروه ملی زیارت تاکید کرد و گفت: باید نیازهای مشهد و زائران را به درستی احصا و برای رفع آنان برنامه زمانبندی مشخصی داشته باشیم.

او یکی از این نیازهای حوزه حمل و نقل مشهد را احداث پارکینگ‌های جدید در مسیرهای منتهی به حرم مطهر دانست و اظهار کرد: برای احداث حداقل چهار پارکینگ در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی یک بررسی فوری نیاز داریم. در استان کارگروهی تشکیل و مکان یابی لازم در یک فرصت یک ماهه انجام شود.

رئیس جمهوری گفت: در این باره با تاکید بر حضور بخش خصوصی و پس از آن پای کار آمدن ظرفیت زمین‌ها و امکانات دستگاه‌ها، سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، آستان قدس و شهرداری کار مکان یابی و سپس اجرای پروژه در دستور کار قرار گیرد.

او ادامه داد: مسئله حمل و نقل برای تسهیل زیارت برای مردم دارای اولویت است و باید در حوزه ناوگان هوایی، ریلی و زمینی در مشهد ظرفیت‌ها تقویت شود، شهر فرودگاهی که استاندار خراسان رضوی درباره آن نکاتی را گفتند جزو نیازهای استان بوده و لازم است این کار هر چه سریعتر انجام شود.

آیت‌الله رئیسی خاطر نشان کرد: قطار سریع‌السیر تهران مشهد از اولویت‌های کشور است، استاندار خراسان رضوی هم پیگیری‌های خوبی در این باره داشته است پیگیری بودجه و اعتبارات آن انجام می‌شود ولی وزارت راه و شهرسازی آن را در چند جبهه باید پیگیری کند این جزو کارهای ضروری است.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: همانطور که گزارش دادند بیش از ۸۰ درصد زائران مشهد از طریق جاده‌ها به زیارت مشرف می‌شوند و لزوم تسریع پروژه آزاد راه حرم تا حرم برکسی پوشیده نیست، این طرح درصورتی که به نتیجه برسد می‌تواند بستر بسیاری از ترددهای زمینی باشد.

او تاکید کرد: باید زمان‌بندی لازم انجام شود تا ماموریت بخش‌های مختلف در ارتباط با پیشبرد طرح مزبور نیز مشخص شود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.