اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

۴میلیون و ۴۰هزار زائر در اربعین امسال از ایران به عراق سفر کردند.

۴میلیون و ۴۰هزار زائر در اربعین امسال از ایران به عراق سفر کردند

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: ۴میلیون و ۴۰هزار زائر عتبات عالیات در اربعین امسال از ایران به عراق سفر کردند.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از ایرنا، سردار علی ذوالقدری امروز دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال برای نخستین بار جمهوری اسلامی با توافق عراق گذرنامه زیارتی با اعتبار پنج ساله صادر کرد.

به گفته او، در اربعین امسال ۹۱۵هزار درخواست گذرنامه ثبت شد که به ۹۰۳هزار نفر از متقاضیان گذرنامه تحویل و با مجوز قانونی و زیارتی از مرزهای کشور خارج شدند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا به تمدید بیش از ۷۰۰هزار گذرنامه اشاره کرد و افزود: امسال همه زائران با گذرنامه رسمی و قانونی از کشور خارج شدند و هیچ نیازی برای صدور برگه خروج یا دیگر اسناد نبود.

سردار ذوالقدری اضافه کرد: اکنون از مجموع بیش از ۴میلیون زائری که از ایران راهی عراق شدند، میزان ۹۶درصد به کشور بازگشتند و فقط ۴درصد در کشور عراق باقی ماندند.

وی به هماهنگی‌های خوب میان جمهوری اسلامی و عراق در اربعین امسال اشاره کرد و افزود: حتی امسال توانستیم در چهار شهر کربلا، نجف، سامرا و بغداد کنسولگری‌ها را فعال کنیم تا در صورت هرگونه مشکل برای زائران در کوتاهترین زمان حل شود.

عبور ۲۷۰ هزار اتباع خارجی در اربعین از مرزهای ایران

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا، یکی دیگر از اتفاقات اربعین امسال را امکان تردد اتباع خارجی از مرزهای جمهوری اسلامی برای حضور در اربعین عنوان کرد و افزود: ۲۷۰هزار زائر اتباع خارجی با اسناد رسمی از مرزهای ایران به عراق وارد شدند.

سردار ذوالقدری تاکید کرد: امسال برای زائران اتباع خارجی، خدمات مشابه با هموطنان خود ایجاد کردیم تا همه دوستاران اهل بیت (ع) بتوانند در رویداد بزرگ اربعین شرکت کنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.