اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

سخنگوی فراجا خبر داد.

صدور و تمدید حدود 2 میلیون گذرنامه/ خروج از مرزها با برگه گذرویژه پس از روز اربعین ممکن نیست.

صدور و تمدید حدود 2 میلیون گذرنامه/ خروج از مرزها با برگه گذرویژه پس از روز اربعین ممکن نیست

سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: زائرانی که با برگه‌های ویژه اربعین در کشور عراق حضور دارند تا پایان ماه صفر می‌توانند به مرزها بازگردند اما بعد از روز اربعین امکان خروج از مرزهای کشور با برگه‌های مذکور وجود ندارد.

 به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، سردارمهدی حاجیان سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با برنامه تلویزیونی لشکر حسینی که به طور زنده از پایانه مرزی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مهران انجام شد، گفت: فراجا مأموریتی به پهنای جغرافیای جمهوری اسلامی ایران دارد و ماموران فرماندهی انتظامی کشور از مرکز تا مرزها مشغول انجام خدمت به مردم هستند.

سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه فراجا در حماسه بزرگ و عظیم اربعین حسینی نقش محوری دارد افزود: برای اینکه زوارعزیز اباعبدالله الحسین (ع) بتوانند در سایه امنیت و سلامت از شهرهای خود به سمت مرزها عزیمت کنند طرح از مبدأ تا مقصد توسط پلیس راهور و همچنین در مرز نیز طرح تامین امنیت زائران توسط مرزبانی فراجا اجرا شد.

سردار حاجیان به خدمت رسانی پلیس مهاجرت و گذرنامه به زائران اباعبدالله اشاره کرد و گفت: امسال 3 کار صدورگذرنامه جدید، تمدید گذرنامه‌های منقضی شده و صدور برگه‌های ویژه شرکت در راهپیمایی اربعین در مدت کم باقی مانده به این روز انجام یافت که انصافاً کار بسیار بزرگ و ارزشمندی بود.

او از صدور یک میلیون و 600 هزار گذرنامه جدید و تمدید 410 هزار گذرنامه منقضی شده خبر داد و یادآور شد: امسال برای اولین بار با همکاری و هماهنگی نهادهای مسئول 580 هزار برگه ویژه اربعین صادر شد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

سخنگوی فراجا تصریح کرد: برگه گذر ویژه اربعین فقط برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی صادر شده و بعد از این روز دیگر تمدید و صدور برگه های ویژه اربعین را نخواهیم داشت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه بسیاری از زائران سوالاتی در خصوص نحوه استفاده از برگه گذر ویژه اربعین داشتند تاکید کرد: زائرانی که با برگه‌های ویژه اربعین در کشور عراق حضور دارند تا پایان ماه صفر می‌توانند به مرزها بازگردند اما چون این برگه ها فقط برای شرکت در راهپیمایی اربعین صادر شده بعد از روز اربعین امکان خروج از مرزهای کشور با برگه‌های مذکور وجود ندارد.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: به کسانی که برگه‌های مذکور را برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی تحویل گرفتند توصیه می‌کنیم هرچه زودتر برای خروج از مرزها اقدام کرده و اگر موفق به این کار نشدند بعد از روز اربعین دیگر با این برگه‌ها به مرزها مراجعه نکنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.