اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

نشست هم‌اندیشی معاونان صنایع‌دستی و گردشگری کشور

شالبافیان: میز گردشگری حلقه اتصال گردشگری و صنایع‌دستی/ جلالی: کارگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی مقاصد مهم گردشگری هستند.

شالبافیان: میز گردشگری حلقه اتصال گردشگری و صنایع‌دستی/ جلالی: کارگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی مقاصد مهم گردشگری هستند

نشست مشترک معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و معاون گردشگری کشور عصر یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ با محوریت استفاده از ظرفیت‌های بین‌بخشی با حضور مدیران‌کل هر دو حوزه در محل معاونت گردشگری برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا، در ابتدای نشست علی‌اصغر شالبافیان گفت: برای هم‌افزایی میان دو مجموعه نیازمند شناسایی زمینه‌های مشترک همکاری هستیم.

معاون گردشگری کشور افزود: در حال حاضر ۴۰ میز تخصصی در حوزه گردشگری داریم و میز گردشگری هنر می‌تواند حلقه اتصال گردشگری و صنایع‌دستی باشد.

شالبافیان ضمن تاکید بر هم‌افزایی و ارزش‌آفرینی بین‌بخشی تصریح کرد: مراکز اطلاع‌رسانی در فرودگاه‌ها محل مناسبی برای عرضه و فروش صنایع‌دستی بوده و به‌طور متقابل مراکز تولید و فروش صنایع‌دستی جزو اماکن گردشگری محسوب می‌شود.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه رویکرد مجتمع‌های گردشگری معرفی صنایع‌دستی است، اظهار کرد: استفاده از نمادهای صنایع‌دستی در طراحی و ساخت هتل‌ها و بوم‌گردی‌ها جزو نمادهای امتیازآور و ارزش‌آفرین خواهد بود.

او ادامه داد: بخش مهم محتواهای تولید شده در حوزه گردشگری مربوط به صنایع‌دستی است و حضور صنایع‌دستی در رویدادهای گردشگری باعث جذب گردشگر می‌شود.

شالبافیان تصریح کرد: همکاری دو حوزه در بخش آموزش با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی در کشور حائز اهمیت است و در این راستا نیازمند توسعه و نظام‌مند شدن رویدادهای زمان محور هستیم.

معاون گردشگری کشور با تاکید بر حائز اهمیت بودن برگزاری رویدادهای مشترک گفت: حضور صنایع‌دستی در رویدادهای مشترک باعث جذب گردشگر می‌شود و یکی از بخش‌های مهم در طرح ملی شناخت روستاهای ملی و جهانی گردشگری، حوزه صنایع‌دستی است.

کوتاه‌مدت بودن مهارت یادگیری صنایع‌دستی میزان ماندگاری گردشگر را در منطقه مقصد بالا می‌برد

در ادامه مریم جلالی ضمن بیان اینکه گردشگری و صنایع‌دستی دو رکن اصلی اقتصاد هویت‌بنیان هستند، تصریح کرد: صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بهانه‌های خوبی برای روایتگری بوده و گردشگران علاقه‌مند به شنیدن این قصه‌ها هستند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور ادامه داد: کوتاه‌مدت بودن مهارت یادگیری صنایع‌دستی میزان ماندگاری گردشگر را در منطقه مقصد بالا برده و به زنجیره ارزش صنایع‌دستی و گردشگری کمک می کند.

او با تاکید بر هم‌افزایی میان شهرهای جهانی صنایع‌دستی و شهرهای پایتخت گردشگری گفت: کارگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی جزو مقاصد مهم گردشگری بوده و بازارچه‌های صنایع‌دستی بدون امکانات گردشگری محیطی خشک خواهد بود. شهرهای جهانی صنایع‌دستی فرصتی مناسب برای ایجاد بوم‌گردی و مجتمع‌های گردشگری است.

جلالی افزود: صنایع‌دستی بهترین یادگار برای زنده نگه داشتن خاطرات سفر گردشگران به ایران بوده و کارگاه‌های صنایع‌دستی برای گردشگران خارجی دارای جذابیت است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور اظهار کرد: برخی رشته‌های صنایع‌دستی وابسته به معماری است که می‌تواند در طراحی و ساخت هتل‌ها و بوم‌گردی ها لحاظ شود و مورد استفاده قرار گیرد.

او در پایان گفت : شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی ظرفیت برگزاری رویداد مشترک را دارند و این مهم با نزدیک شدن فعالان غیردولتی در دو حوزه امکان پذیر خواهد بود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.