اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی در نشست با مدیران و فعالان پلتفرم‌های گردشگری:

فعالیت‌های سنتی و فناورانه در حوزه گردشگری با هم در تناقض نیستند.

 

فعالیت‌های سنتی و فناورانه در حوزه گردشگری با هم در تناقض نیستند

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، مهندس ضرغامی در این نشست  با اشاره به اهمیت حوزه الکترونیک در رونق گردشگری بیان کرد: «ما باید با هم کار کنیم و موانع را در کنار یکدیگر برطرف کنیم. مثل یک خانواده در کنار هم قرار بگیریم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: «معتقدم در بسیاری جاها حاکمیت مانع است، اما همه فعالان در این مسیر پاک و مقید نیستند. بنابراین نمی‌توان نظارتی نداشت. یک شرکت با گستردگی فعالیتش موظف به رعایت قوانین است و نظارت بر آن الزام دارد.»

او با اشاره به عضویتش در شورای عالی فضای مجازی گفت: «از شما می‌خواهم پیش‌نویس قانونی با گزاره‌های روشن بنویسید که آن را تصویب یا توافق کنیم و سلامت جلو برویم.»

مهندس ضرغامی با ابراز امیدواری به آینده گردشگری، افزود: «ناامید نباشید. برای رونق گردشگری به طور حتم کار الکترونیک و فناوری‌های نوین اجتناب ناپذیر است. هر مکانی که ارزش دیدن دارد سوژه گردشگری است و اگر معرفی مکان‌های گردشگری در فضای مجازی به درستی انجام شود، گردشگران خارجی ترغیب به مسافرت می‌شوند.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و‌ صنایع‌دستی با اشاره به اینکه در گردشگری استفاده از فعالیت‌های الکترونیک اجتناب‌ناپذیر است، تاکید کرد: «در این حوزه فعالیت‌های سنتی و فناورانه در تعارض با هم نیستند، این دو در کنار برای رونق گردشکری مکمل یکدیگرند.»

او تصریح کرد: «همه فعالان این عرصه باید در فضای مجازی وارد شوند و ظرفیت‌هایشان را معرفی کنند. ما به یک هاب بزرگ نیاز داریم که سایر پلتفرم‌ها در زیرمجموعه آن تعریف شوند. سرویس‌ها باید هم‌افزا شوند که خدماتشان برای عموم مردم به راحتی قابل دسترس باشند.»

در این نشست مدیران و نمایندگان فعالان گردشگری الکترونیک، چالش‌ها و دغدغه‌های مربوط به حوزه‌ خود را با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در میان گذاشتند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.