اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

برگزاری 10 تور آشناسازی خارجی از ابتدای سال جاری/ سفر فعالان گردشگری ارمنستان به ایران برای شرکت در تور آشناسازی

برگزاری 10 تور آشناسازی خارجی از ابتدای سال جاری/ سفر فعالان گردشگری ارمنستان به ایران برای شرکت در تور آشناسازی

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از میزبانی فعالان گردشگری کشور ارمنستان و برگزاری 10 تور آشناسازی با هدف آشنایی کشورهای هدف با جاذبه های گردشگری کشور از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، لیلا اژدری با بیان این خبر گفت: تعداد هشت نفر از توراپراتورها و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی ارمنستان برای شرکت در تور آشناسازی به ایران سفر کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تور آشناسازی ارمنستانی‌ها در حال حاضر در ایران در حال برگزاری است، افزود: در سال جاری تعداد 10 تور آشناسازی از کشورهای مختلف از جمله چین، قطر، تایلند و غیره برای گروه‌های مرجع خارجی از سوی معاونت گردشگری برنامه‌ریزی و اجرا شده است.

اژدری اضافه کرد: تورهای آشناسازی به عنوان یکی از کارآمدترین روش‌های جذب گردشگران خارجی و اقدامی مهم به منظور مقابله با پروژه ایران‌هراسی و ارایه تصویری واقعی و مطلوب از کشورمان همواره در دستور کار برنامه‌های دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی قرار داد.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی با اشاره به حضور ارمنستان در اولویت بازارهای هدف گردشگری ایران گفت: از چند ماه پیش نشست‌هایی با شرکت هواپیمایی فلای آرنا ارمنستان برای برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور برگزار و با توجه به آغاز این پروازها و نقش آن در توسعه گردشگری و روابط بین دو کشور تور آشناسازی فعالان گردشگری ارمنستانی از سوی معاونت گردشگری برنامه‌ریزی شد و هم اکنون در کشورمان در حال برگزاری است.

اژدری با بیان اینکه سفر فعالان گردشگری ارمنستانی به کشورمان پنج روزه خواهد بود خاطر نشان ساخت: این گروه به نقاط مختلف استان تهران سفر کرده و با ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های ورزشی و تجاری و پتانسیل‌های گردشگری خوراک آشنا می‌شوند.

مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی اظهار کرد: فعالان گردشگری ارمنستانی در مدت اقامت خود در تهران از جاذبه‌هایی از جمله کاخ گلستان، مجموعه‌های فرهنگی تاریخی نیاوران و سعدآباد و نیز مجموعه تفریحی و ورزشی توچال بازدید می‌کنند.

به گفته مدیرکل بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی برگزاری تورهای آشناسازی به عنوان اقدامی مهم و اثرگذار برای جذب گردشگران خارجی از سوی معاونت گردشگری ادامه خواهد داشت.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.