اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

رشد ۹۵درصدی تعداد گردشگران ورودی به عمان در سال 2023

رشد ۹۵درصدی تعداد گردشگران ورودی به عمان در سال 2023

بخش گردشگری عمان تا ماه مه سال 2023 با افزایش قابل توجه تعداد گردشگران مواجه بوده است که موجب رونق این حوزه شده است و تعداد گردشگردان در سال جاری به بیش از ۱.۵ میلیون نفر رسیده است.

به‌گزارش میراث آریا، بر اساس گزارش وزارت میراث و گردشگری عمان (MHT)، ارقام بازدیدکنندگان ورودی در ژانویه تا مه ۲۰۲۳ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، بیش از ۹۵ درصد افزایش یافته است که نشان دهنده بهبود امیدوارکننده‌ای در صنعت گردشگری این کشور بوده است.

افزایش ورود گردشگران به رشد درآمد چشمگیر برای هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره در این دوره تبدیل شده است. آمار MHT افزایش قابل توجهی ۳۴.۷ درصدی درآمد هتل‌ها را نشان می‌دهد که رقم آن در مقایسه با ۷۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲، به ۹۸.۴ میلیون دلار رسیده است.

همچنین تعداد میهمانان هتل تا پایان می‌۲۰۲۳ با ۲۷.۳ درصد افزایش به 800هزار و ۹۵۲ نفر در مقایسه با ۶۲۹هزار و ۱۴۳ نفر در مدت مشابه سال قبل از آن رسیده است. ضریب اشغال در این مدت نیز ۱۳.۶ درصد افزایش یافته است.

عملکرد قوی بخش گردشگری و شاخص‌های مثبتی که در عمان مشاهده شد، توانایی این کشور را برای جذب بیشتر گردشگران نشان می‌دهد. با شروع فصل زمستان امسال و بهتر شدن وضعیت آب و هوا برای سفر به این کشور حاشیه خلیج فارس، وزارت گردشگری عمان افزایش مداوم تعداد بازدیدکنندگان و افزایش درآمدزایی را پیش بینی می‌کند که به بهبود صنعت گردشگری دامن می‌زند.

*ترجمه: اسدالله حقانی

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.