اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی در نشست مهمانان خارجی شرکت‌کننده در سی‌وپنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی:

گردشگری یکی از موثرترین روش‌ها برای پیاده کردن افکار و بستر وحدت است/ بخش گردشگری در مجمع تقریب مذاهب راه‌اندازی شود.

 

گردشگری یکی از موثرترین روش‌ها برای پیاده کردن افکار و بستر وحدت است/ بخش گردشگری در مجمع تقریب مذاهب راه‌اندازی شود

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی در نشست مهمانان خارجی شرکت‌کننده در سی‌وپنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که شامگاه جمعه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰ در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد، بیان کرد: «در حال حاضر در دنیا استکبار جهانی تلاش می‌کند عظمت و قدرت را از ما بگیرد.»

او با قرائت آیه ۵۵ سوره نور در این مراسم، ادامه داد: «دشمنان تلاش‌شان این است که وحدت را بگیرند. برای همین به انواع بهانه‌ها، یک اسلام تکفیری راه انداختند، اما به نتیجه نرسیدند. خداوند در قرآن آیاتی دارد که این‌ها بشارت‌های قرآنی است. ان‌شاءالله بتوانیم آنچه که شایسته است و قرآن وعده داده است، عمل کنیم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه گفت: «گردشگری یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای پیاده کردن افکار و بستر وحدت است. گردشگری حق همه مردم دنیاست و نیاز همه آحاد مردم است.»

مهندس ضرغامی ادامه داد: «حق گردشگری یک مطالبه فطری است. جهان اسلام باید از این موقعیت استفاده کند. بنابراین به دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیشنهاد می‌دهم که در این مجمع، بخش گردشگری اسلامی را راه‌اندازی کنند تا بتوانیم از این طریق، در جهان اسلام وفاق ایجاد کنیم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در ادامه گفت: «متاسفانه کشورهای اسلامی از موقعیت گردشگری یکدیگر اطلاع ندارند و باید تعاملات ایجاد شود.»

او اضافه کرد: «ایران‌هراسی که به طور مکرر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در کشور پیاده شده است یکی از نقشه‌های دشمن است. هر توریستی که به ایران می‌آید، کلا نظرش درباره ایران عوض می‌شود و این به یک ایران دوستی مبدل شده است.»

مهندس ضرغامی یادآور شد: «گردشگران وقتی می‌آیند، می‌بینند که کشور به خوبی اداره می‌شود، به ما می‌گویند مگر شما تحریم نبودید؟»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه صحبت‌های خود گفت: «زمینه‌های اعتقادی و علقه‌های مشترک ما زیاد است. همان طور که غذای حلال در دنیا تبدیل به برند جهانی شده است، در حوزه گردشگری خانواده‌محور نیز می‌توانیم فعالیت کنیم.»

مهندس ضرغامی اضافه کرد: «اکنون خانواده‌ها در کشورهای اسلامی می‌خواهند انواع تفریحات نشاط‌آور سالم را داشته باشند. در جمهوری اسلامی همه این موارد فراهم شده است و امکانات ویژه رفاهی برای خانواده‌ها و بانوان فراهم است.»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.