اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

با هدف تسهیل در تردد زمینی خودروهای ایرانی به کشورهای اروپایی انجام شد:

دیدار مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با رئیس پلیس ترکیه

دیدار مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با رئیس پلیس ترکیه

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی ‌کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، تسهیل در عبور و مرور خودروهای ایرانی به دیگر کشورها، یکی از مهمترین وظایف ذاتی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به شمار می‌رود، از این رو کانون با توجه به اهمیت جایگاه کشور ترکیه در مسیر ترانزیتی و تردد خودروهای ایرانی به کشورهای اروپایی، با برگزاری جلسات متعدد و انجام کارشناسی‌های مختلف این امر را پیگیری کرده و چالش‌ها و مشکلات موجود در تردد رانندگان و مسافران به این کشور را از طریق تعامل، تفاهم و توافق، برطرف کرد.

در این راستا محمدحسین صوفی مدیر عامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با هدف تسهیل در تردد زمینی خودروهای ایرانی به کشورهای اروپایی و توسعه صادرات و مبادلات ارزی و عبور و مرور اتومبیل‌های حامل مواد غذایی و خودروهای شخصی کشورمان، در آخرین جلسه با این موضوع، به همراه مسئولان سفارت ایران در آنکارا با مقامات گمرکی، ترانزیتی و ترافیکی کشور ترکیه در محل مدیریت پلیس امنیت و راهنمایی و رانندگی ترکیه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

صوفی در این دیدار با تأکید بر سابقه تمدنی ایران و ترکیه، از فرهنگ و تاریخ مشترک به‌عنوان یک شاخص تسهیل‌‌گر در تعاملات روز‌افزون دو کشور در حوزه گردشگری یاد کرد و با اشاره به عضویت طرفین در کنوانسیون‌های بین‌المللی مرتبط، تسهیل در تردد زمینی بین ایران و ترکیه از طریق رعایت کامل مقررات ترافیکی و ترانزیتی جاری را امری ممکن و لازم دانست.

رئیس پلیس کشور ترکیه نیز با تأکید بر اهمیت گذرگاه‌های مرزی سه‌گانه بین دو کشور و لزوم تسهیل در ترددهای مرزی اعم از تجاری و مسافری، رعایت مقررات ترافیکی و گمرکی هر دو کشور را امری مهم و ضروری خواند.

او ضمن استقبال از تسهیل تردد خودروهای ایرانی به کشور ترکیه، بر اهمیت حفظ جان و امنیت مسافران تأکید و ضمن تأیید ساختار پلاک‌های ترانزیت ایرانی و مطابقت آن‌ها با استانداردها و شاخص‌های بین‌المللی، بر لزوم دارا بودن مدارک رانندگی ترانزیت معتبر برای ورود تمامی وسائط نقلیه ایران به خاک کشور ترکیه تأکید کرد.

در این جلسه، طرفین در خصوص شماره سریال پلاک‌های ترانزیت بین‌المللی ایرانی ورودی به خاک کشور ترکیه تفاهم کردند و در ادامه در زمینه تفکیک شماره شناسایی وسایل نقلیه ایرانی و ترکیه‌ای در گذرگاه‌های مرزی، مذاکرات و توافقات موثری انجام شد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.