اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی خبر داد:

تخلفات اداری باید در جای خودش رسیدگی شود نه در بازداشتگاه/ پس از پیگیری‌ها، مدیر حافظیه آزاد شد/ قدردانی از رییس‌دفتر رییس‌جمهوری، وزرای کشور و دادگستری

تخلفات اداری باید در جای خودش رسیدگی شود نه در بازداشتگاه/ پس از پیگیری‌ها، مدیر حافظیه آزاد شد/ قدردانی از رییس‌دفتر رییس‌جمهوری، وزرای کشور و دادگستری

به گزارش میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز (چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه) در حاشیه برگزاری هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع بازداشت مدیریت آرامگاه حافظ بعد از پخش ویدئوی اخیر در فضای مجازی گفت: خانم ادهمی همکار خوب، متخصص، کارشناس، متعهد و مومنه ما بعد از دو شب بازداشت امروز صبح با قید وثیقه آزاد شد.

وی تصریح کرد: در دولت درباره این مساله بحث شد، ارزش‌های خانم ادهمی، مدیر مجموعه حافظیه برای ما محرز است، اما اگر هرگونه رفتار مغایر با فرهنگ و اصول اجتماعی مردم در جایی انجام شود که نسبتی با بخش‌های دولتی داشته باشد، طبق قانون باید در هیات تخلفات اداری که جایگاه قانونی دارد بررسی شود و در صورت صحت نسبت به آن تصمیم گیری شود.

ضرغامی افزود: بازداشت مدیر شایسته‌ای که یک هفته قبل مورد تقدیر وزارتخانه و دولت قرار گرفته و در جریان سفرهای نوروزی رکورد همه بازدیدها را جا به جا کرده، از مسافران نوروزی تا شب‌های احیا که کار متفاوتی را سامان داد آن هم به دلیل اینکه یک اتفاقی در یک محلی ظرف چند دقیقه انجام می‌گیرد نباید انجام می‌شد. در حالی که او اقدامات در رابطه با این رخداد را هم بلافاصله اعلام می‌کند.

وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: با رویه‌ای که آقای اژه‌ای و آقای رییس جمهوری دارند حتما موافق بازداشت به این معنا نیستند و ما نسبت به این مساله تلاش زیادی کردیم و معترض بودیم و پیگیری حقوقی کردیم.

وی یادآور شد: از آقای اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهوری و وزیر کشور و وزیر دادگستری که دیروز لحظه به لحظه این مساله را پیگیری کردند که خانم ادهم آزاد شود تشکر می‌کنم.

ضرغامی خاطرنشان کرد: امیدوارم در چنین مسایلی اگر اتفاقات مشابه می‌افتد از مسیرهای بهتر و کم هزینه‌تر که دشمن سوءاستفاده نکند از این پس استفاده کنیم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.