اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

با حکم وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی؛

«مصطفی ده‌پهلوان» رئیس جدید پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری شد/ قدردانی از زحمات «مصیب امیری»

«مصطفی ده‌پهلوان» رئیس جدید پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری شد/ قدردانی از زحمات «مصیب امیری»

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز سه‌شنبه در جلسه شورای معاونین وزارتخانه، مصطفی ده‌پهلوان را به عنوان رییس جدید پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری معرفی کرد و از خدمات دکتر مصیب امیری تقدیر کرد.

سیدعزت‌الله ضرغامی در این جلسه به توانمندی و تجربه مصیب امیری اشاره کرد و افزود:‌ او جزو سرمایه‌های علمی و دانشگاهی است و در موضوعات علمی و پژوهشی وزارتخانه با جدیت مسائل را پیگیری می‌کرد و از این به بعد هم جزو مشاوران خوب وزارتخانه محسوب می‌شود که در موضوعات تخصصی از نظرات او استفاده خواهیم کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین با اشاره به شخصیت شناخته شده مصطفی ده‌پهلوان در حوزه باستان‌شناسی، گفت: او در کاوش‌های باستان‌شناسی صاحب تجربه و دارای سابقه مدیریت علمی‌پژوهشی در حوزه میراث‌فرهنگی است و جزو کارشناسان زبده و متخصص این حوزه محسوب می‌شود.

مروری بر سوابق مصطفی ده پهلوان

ده‌پهلوان دارای دکتری باستان شناسی از دانشگاه تهران، مولف کتاب‌های «باغ نگارستان» و «سکه‌شناسی سلوکی»، مترجم کتاب «محاسبات رایانه‌ای در باستان‌شناسی» است. همچنین ده‌ها مقاله در حوزه باستان‌شناسی و تاریخ را به نگارش درآورده است.

برگزاری و اجرای ده‌ها پروژه پژوهشی میدانی و آزمایشگاهی در حوزه باستان‌شناسی، ۱۳ سال سابقه تدریس در دانشگاه، داوری بیش از ۱۰۰ مقاله، پروژه و طرح‌های پژوهشی و اختراع در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری، شرکت در بیش از ۵۰ دوره و کارگاه آموزشی و پژوهشی ملی و بین‌المللی در حوزه باستان‌شناسی و مدیریت منابع‌فرهنگی بخش دیگری از رزومه او به شمار می‌رود.

رئیس جدید پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در زمینه مدیریتی و اجرایی نیز عضو هیات علمی گروه باستان‌شناسی و رئیس موسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران، مدیر موزه مقدم و باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران به مدت ده سال، عضو کمیته علمی چندین همایش ملی و بین‌المللی مرتبط با میراث‌فرهنگی، عضو شورای هماهنگی موزه‌های کشور، سرپرست هیات کاوش آموزشی گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران، عضو شورای عالی موزه‌های دانشگاه تهران، عضو هیات مدیره انجمن علمی باستان‌شناسی ایران، دبیر علمی نخستین همایش موزه‌های دانشگاهی کشور بوده است.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.