اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی در نشست روسای نمایندگان ایران در خارج از کشور:

سفرا فرمانده خط مقدم دیپلماسی کشور هستند/ گردشگری پیشران توسعه کشور و مصداق بارز دیپلماسی عمومی است/ دعوت از سفرا برای بازدید از موزه ملی ایران

سفرا فرمانده خط مقدم دیپلماسی کشور هستند/ گردشگری پیشران توسعه کشور و مصداق بارز دیپلماسی عمومی است/ دعوت از سفرا برای بازدید از موزه ملی ایران

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، گردهمایی روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ظهر امروز یکشنبه ۷ خردادماه در وزارت امورخارجه برگزار شد.

مهندس ضرغامی در این نشست سفرا را فرماندهان خط مقدم دیپلماسی کشور دانست و افزود: اجتهاد دیپلماسی لازمه اقدامات موثر نمایندگان سیاسی ما در دنیاست.

او با بیان اینکه گردشگری جدی‌ترین مصداق دیپلماسی عمومی و پیشران توسعه کشور است، ادامه داد: در تمام دنیا گردشگری حق همه‌ مردم است و آنها از حکومت‌هایشان توقع دارند زمینه گردشگری را برایشان فراهم کنند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ماموریت سفرا را معرفی شایسته ایران به مردم دنیا و مقابله با ایران هراسی عنوان کرد و افزود: عزت، مصلحت و‌ حکمت باید با نگاه اجتهادی و اثربخش متناسب با ویژگی‌های خاص هر کشور به درستی فهم و اجرا شود.

مهندس ضرغامی با بیان اینکه وظیفه سفرا معرفی ظرفیت‌ها و تونمندی‌های گردشگری کشور است، ادامه داد: سفرا نسبت به ایران‌هراسی وظیفه تاریخی دارند و‌ گردشگران بهترین مصداق مقابله با ایران‌هراسی هستند. تلاش‌های موثر در راستای جذب گردشگر به کشور می‌تواند منجر به تغییر نگاه گردشگران نسبت به ایران شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه‌گذار خارجی، افزود: سفرا باید سرمایه‌گذاران‌ خارجی را نسبت به پایداری و سوددهی سرمایه‌گذاری در گردشگری ایران مطمئن کنند.

او همچنین در پایان از سفرا برای بازدید از موزه ملی ایران دعوت کرد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.