اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

در اختتامیه سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران مطرح شد.

مهندس ضرغامی: استبداد، دوقطبی‌سازی و تحریف بلای جان گردشگری است.

 

مهندس ضرغامی: استبداد، دوقطبی‌سازی و تحریف بلای جان گردشگری است

به گزارش خبرنگار میراث‌آریا، نخستین سمپوزیوم ملی یکصد سال گردشگری ایران با حضور وزیر میراث‌فرهنگی برگزار شد.

مهندس ضرغامی در این مراسم که عصر امروز ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، با تبریک صدمین سال تأسیس گردشگری در ایران بیان کرد: «حال گردشگری خوب نیست و شما بهتر از من می‌دانید. کرونا هم مزید بر علت شده است.»

او با اشاره به مزیت‌های گردشگری کشور نسبت به دنیا، افزود: «به هیچ وجه وضع موجود درشان وضعیت گردشگری کشور نیست. باید علل عقب ماندگی‌مان را روشن و موانع را رفع کنیم. باید این بیمار را امروز احیا کنیم و به حاشیه نرویم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «ما باید به هم فرصت بحث کارشناسی دهیم، استبداد در کلام ورفتار دیکتاتوری را کنار بگذاریم تا فضای خدمت باز شود.» وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: «با همفکری و همیاری مشکلات حل می‌شود نه با تحریف، دو قطبی‌سازی بلای جان گردشگری است. ما نوکر استدلال و عبد و عبید حرف حسابیم. باید آزاداندیشی در حوزه گردشگری حاکم شود.»
او ادامه داد: «فعالان این سه حوزه جزو روشنفکران جامعه هستند و باید باهمکاری و درک متقابل زمینه رشد و پیشرفت هر سه بخش را فراهم کنیم.»

مهندس ضرغامی از راه‌اندازی نمایشگاه صنایع‌دستی در محوطه بیرونی موزه فرش گفت و تاکید کرد: «برای حضور دوره‌ای هنرمندان صنایع دستی استان‌ها در این نمایشگاه و عرضه اثارشان، هتل لاله تهران را محل اقامتشان در نظر گرفتیم.»

او با اشاره به اینکه با توسعه فضای کسب و کار برای هنرمندان صنایع دستی، مانع فعالیت دلال‌ها می‌شوم، بیان کرد: «در حوزه صنایع‌دستی مشکل عرضه وجود دارد. سیاست ما در این حوزه تسهیل در عرضه و تحریک تقاضا است. در سفرهای استانی شاهد تولید گسترده صنایع‌دستی دستی بودم، اما جایی برای عرضه وجود ندارد و طرح و برنامه جدی برای رونق بازار صنایع دستی دارم.»

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تاکید کرد: «همه ما خواهان حفظ میراث‌فرهنگی هستیم و با تمام وجود می‌خواهیم میراث‌فرهنگی را حفظ کنیم. حفظ میراث فرهنگی با حل مشکلات مردم منافاتی ندارد.»

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.