اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون گردشگری کشور در پنجا‌ه‌و‌سومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر:

خدمات‌رسانی به مسافران در ایام نوروز با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان انجام می‌‌شود/ استفاده از ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی برای اطلاع‌رسانی در نوروز

خدمات‌رسانی به مسافران در ایام نوروز با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان انجام می‌‌شود/ استفاده از ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی برای اطلاع‌رسانی در نوروز

به‌گزارش خبرنگار میراث‌‌آریا، پنجا‌ه‌و‌سومین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور عصر یکشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ در سالن فجر وزارت میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

علی‌اصغر شالبافیان در این نشست که با حضور اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برگزار شد، بیان کرد: فعالیت ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در سال ۱۴۰۱ صرفا محدود به ایام نوروز نبود و در طول سال به‌ویژه در ایام تابستان، عید سعید فطر، اربعین و آخر ماه صفر ادامه پیدا کرد و ستاد اقامه نماز کشور برای مسافران در فعال کردن نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی کمک مهمی انجام داد.

معاون گردشگری کشور افزود: الگوی توزیع زمانی سفر در ایام نوروز ۱۴۰۲ کاملا با سال گذشته متفاوت است زیرا ماه مبارک رمضان از پنجم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و در تصمیم سفر افراد تأثیرگذار است، به گونه‌ای که زودتر برای سفر اقدام می‌کنند یا به تأخیر می‌اندازند.

شالبافیان تصریح کرد: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ۱۶ اسفند تا ۱۸ فروردین خدمات خود را به مسافران آغاز می‌کنند. با توجه به تعطیلاتی که در ماه بهمن داریم و شروع سفرهای مردم در اسفندماه پیش‌بینی می‌َشود سفر متوازن‌تری داشته باشیم. اما با توجه به اینکه ایام نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف شده است اقتضاعات و الزاماتی دارد که باید برای آن تدبیر شود.

او گفت: در دستورالعمل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به ماه مبارک رمضان به نحو شایسته‌ای اشاره شده است و یکی از خلاقیت‌های اعضای ستاد این است که متناسب با این ماه به مسافران خدمات‌‌رسانی شایسته انجام دهند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: سفرها به‌‌ گونه‌ای باید انجام شود که حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود. باید با همکاری ستاد اقامه نماز کشور به دنبال الگویی باشیم تا در این راستا خدمت‌رسانی انجام شود.

شالبافیان گفت: برخی رویدادها و جشنواره‌های نوروزی بعد از پنجم فروردین و شروع ماه مبارک رمضان که قابلیت برگزاری بعد از افطار را دارند، پیشنهاد می‌کنیم از این ظرفیت استفاده کنند.

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: بعد از ایام نوروز ۱۴۰۱ تمامی استان‌های گزارش‌های نوروزی خود را جمع‌بندی و برای ما ارسال کردند. از مدیران کل استان‌ها تقاضا داریم مسائلی را که استخراج کردند، مرور کنند و برای ایام نوروز ۱۴۰۲ آن را برطرف کنند تا دوباره شاهد این مشکلات نباشیم.

او افزود: هر شهرستان‌ و استانی باید تقویمی از نحوه تشکیل ستاد خدمات سفر خود را تهیه کنند و برنامه سفرهای استانی را مشخص کنند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تأکید کرد: باید الگوی زمانی توزیع تعطیلات مد نظر قرار بگیرد. با توجه به اینکه با فاصله کمی از تعطلات نوروز عید سعید فطر را داریم باید برای حضور نیروهای داوطلب برای خدمات‌رسانی برنامه‌ریزی و از ظرفیت آن‌ها استفاده شود.

او ادامه داد: در جلسه‌ای که روز گذشته با وزیر آموزش و پرورش داشتیم درباره موضوع مدارس به جمع‌بندی رسیدیم. وزارت آموزش و پرورش در ایام نوروز ۱۴۰۱ کمک مهمی برای خدمات‌رسانی انجام داد.

معاون گردشگری کشور از تمامی دستگاه‌های عضو ستاد درخواست کرد تا در حوزه سفر ایمن و توزیع مکانی سفر فرهنگ‌سازی کنند.

شالبافیان در پایان بر استفاده از ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی برای اطلاع‌رسانی در ایام نوروز تأکید کرد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.