اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

پیگیری‌ وزیر میراث‌فرهنگی برای دائمی شدن محاسبه تعرفه گاز تاسیسات گردشگری با نرخ خدماتی/ صندوق حمایتی گردشگری با حمایت مهندس ضرغامی راه‌اندازی شد.

پیگیری‌ وزیر میراث‌فرهنگی برای دائمی شدن محاسبه تعرفه گاز تاسیسات گردشگری با نرخ خدماتی/ صندوق حمایتی گردشگری با حمایت مهندس ضرغامی راه‌اندازی شد

به‌گزارش میراث‌ آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور روز چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۴۰۱ در نشست تخصصی بررسی راهکارهای جذب گردشگر ضمن تشکر از میزبانی بخش خصوصی و دولتی آذربایجان شرقی از اجرای تور آشناسازی گردشگری برای مدیران دفاتر گردشگری و مسافرتی کشور، گفت: استان آذربایجان شرقی در دوره مدیریت آقای خرم حقیقتا در ریل توسعه گردشگری قرار گرفته است، مصادیق متعددی را می توان در این راستا عنوان کرد چراکه استان در مسیر تحول قدم برداشته است. این تحولات چه از نظر تامین تمهیدات و چه از نظر پیش قدم شدن در رفع موانع گردشگری استان از نظر من بسیار مهم است که مسئولین استانی بر تمامی پروژه ها اشرافیت داشته باشند تا مشکلات حاضر مرتفع شود.

او در ادامه همچنین از رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی و گردشگری آذربایجان شرقی در راستای برگزاری جامع این تور آشناسازی تقدیر کرد و ادامه داد: در توسعه گردشگری داخلی موارد نقص متعددی وجود دارد و خواستاریم تا نکاتی که تمامی فعالان حوزه دفاتر در این سفر سه روزه داشتند، به عنوان ناظران حرفه‌ای به میزبان و ما برسانند چراکه نکته نظرات فعالان حوزه گردشگری از دستاوردهای مهم این برنامه است تا بدانیم باید چه مواردی مورد توجه قرار گیرد.

شالبافیان افزود: شهر تبریز از کلان‌شهرهای رتبه اول کشور است و شما حرفه‌ای ترین افراد حوزه سفر هستید، هدف اصلی این برنامه که تحلیل درست استان است، معرفی و بازاریابی گردشگری و جذب گردشگر به این شهر فاخر است.

او متنوع کردن مقاصد گردشگری را از مهم ترین برنامه‌های وزارت میراث‌فرهنگی عنوان کرد و از انجام اقداماتی جدی در این حوزه خبر داد.

معاون گردشگری کشور یکی از چالش های جدی گردشگری کشور را نبود محتوای متناسب با ظرفیت‌ها عنوان کرد و گفت: نبود محتوا مناسب و نشر آن ها به صورت جدی پیگیری نشده است اما ظرفیت سازی در این راستا باید به کمک فعالان حوزه گردشگری صورت پذیرد.

او در ادامه تاکید کرد: فعالان اقتصادی استان را باید برای سرمایه گذاری و تولید محتوای گردشگری در راستای توسعه گردشگری استان کرد.

شالبافیان تاکید کرد: آذربایجان شرقی در نه تنها در گردشگری داخلی بلکه در حوزه خارجی به مثابه نقطه ثقل گردشگر محور شمال غرب ایفای نقش می‌کند لذا متنوع‌سازی گردشگری در این منطقه از مهم ترین برنامه‌های ماست.

او ادامه داد: به احتمال زیاد سال آینده این استان ۸ اثر جهانی داشته باشد که ظرفیت بسیار مناسبی را برای جذب گردشگر ورودی ایجاد خواهد کرد.

معاون گردشگری کشور گفت: یکی از اصلی ترین حوزه های تمرکز ما بروزرسانی قوانین گردشگری است که این مورد را در دستور کار قرار داده‌ایم. باید متناسب با نگاهی که حاکمیت و دولت به گردشگری دارند قوانین را ارتقا دهیم. این مهم با تعامل و همفکری بخش خصوصی در حال تدوین است و خواستاریم تا در طرح ایده‌ها و افکار نوین پیشگام باشند.

 او با بیان اینکه ترمیم‌ قوانین می‌تواند راهگشا باشد، افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۱ تعرفه گاز تاسیسات گردشگری با نرخ خدماتی محاسبه شد و در قالب پیشنهاد دولت برای سال‌های آتی نیز مصوب شد به شکل خدماتی محاسبه شود.

معاون گردشگری کشور در پایان از راه‌اندازی صندوق حمایت از گردشگری با پیگیری‌‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.