اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

مهندس ضرغامی در نشست با اعضای جامعه تورگردانان:

یکی از موضوعاتی که می‌توان با مردم گفت‌و‌گو کرد حوزه گردشگری است.

یکی از موضوعاتی که می‌توان با مردم گفت‌و‌گو کرد حوزه گردشگری است

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، مهندس سید عزت‌الله ضرغامی امروز یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ در نشست با اعضای جامعه تورگردانان ایران اظهار کرد: حوزه گردشگری دارای اهمیت فروانی است و برای توسعه و رونق این صنعت نیازمند همکاری بخش دولتی و خصوصی هستیم.

او در ادامه به سایر صحبت‌ها و پیشنهادهای اعضای جامعه تورگردانان اشاره کرد و افزود: پیشنهادهای خوبی در این جلسه از سوی اعضا مطرح شد. اعتقاد من این است که در حال حاضر یکی از موضوعاتی که می‌توان با مردم صحبت کرد حوزه گردشگری است. اخبار، تصاویر و ویدئوهای مثبت از ایران باید به دنیا مخابره کرد. شبکه تصویری و تلویزیونی ایجاد کردیم که در فضای تلویبیون به صورت آزمایشی در حال فعالیت است. پیشنهاد من این است که این شبکه در تلویبیون را بخشی از شبکه گردشگری ببینید و در تولید محتوای این شبکه فعالیت و مشارکت داشته باشید.

مهندس ضرغامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های فراوانی در حوزه گردشگری در کشور وجود دارد و این ظرفیت‌ها در تمام استان‌های کشورمان وجود دارد از این رو معرفی صحیح ایران و برنامه‌ریزی برای جذب هرچه بهتر گردشگران خارجی می‌تواند به توسعه و رونق هرچه بیشتر این صنعت کمک کند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه به موضوع لغو روادید ایران با برخی از کشورها گفت: روی این که با کدام کشور باید لغو روادید شود برنامه‌ریزی کردیم، جلسات کارشناسی گذاشتیم و نظرات افراد مختلف احصا شده و دلایل اقدام برای لغو روادید با هر کشور را مشخص کردیم.

مهندس ضرغامی خطاب به معاون گردشگری کشور در این جلسه گفت: نظام مسائل جامعه تورگردانان را احصا کنید و جلوی هر کدام راه‌حل‌ها را بنویسید. موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کرد این است که ما باید تقسیم کار کنیم. اعتقاد من این است که مسائل سیاسی را با دیپلماسی فرهنگی به شکل بهتری می‌توان پیگیری کرد. بدنه صنفی بهتر از بدنه اجرایی و حاکمیت می‌تواند فعالیت کند.

او افزود: تبلیغات نقش اساسی و مهمی در رونق صنعت گردشگری و مقابله با ایران‌هراسی دارد. به‌عنوان مثال در بازدید از یک نمایشگاه خارجی پیشنهاد دادم به جای این که به صورت غرفه غرفه به تبلیغ ظرفیت‌ها و جاذبه‌های مختلف گردشگری کشور بپردازیم با ایجاد یک ویدئووال به معرفی ایران بپردازیم. باید بتوانیم از ظرفیت‌های رسانه‌ای استفاده کنیم. اعتقاد من بر این است که ما باید یک هم‌افزایی رسانه‌ای برای معرفی هرچه بهتر ایران ایجاد کنیم.

گفتنی است این نشست صمیمانه با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، یحیی نقی‌زاده محجوب، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری، ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران، اکبر غمخوار عضو هیات‌مدیره جامعه تورگردانان ایران و جمعی دیگر از اعضای جامعه تورگردانان صبح امروز یکشنبه ۱۱ دی ماه ۱۴۰۱ در سالن فجر وزارتخانه برگزار شد.

در این نشست علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور و همچنین رئیس و اعضای جامعه تورگردانان به بیان نظرات خود پرداختند و مهندس ضرغامی دستورات لازم برای بررسی پیشنهادهای مطرح شده در این نشست را صادر کرد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.