اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون گردشگری بیان کرد:

ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری به شیوه مدرن در نمایشگاه گردشگری تهران

ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری به شیوه مدرن در نمایشگاه گردشگری تهران

به گزارش میراث‌آریا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان در وبینار با معاونین گردشگری و سرمایه‌گذاری ۳۱ استان کشور که با هدف تبادل نظر و ایجاد وحدت رویه در خصوص حضور در شانزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران برگزار شد، گفت: نمایشگاه پیش رو به عنوان مهم‌ترین رویداد بین‌المللی صنعت گردشگری کشور دارای چند محور مهم اجرا است که یکی از مهم‌ترین آنها موضوع سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید. از این رو نیاز است هنگام ورود به غرفه‌های گردشگری استان‌ها ارائه بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری قابل مشارکت نمایان و نمودی قابل توجهی داشته باشد.

وی افزود: معرفی ظرفیت گردشگری استان‌ها تنها نباید مبتنی بر جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی باشد بلکه باید در کنار این داشته‌های مهم، آنچه قرار است انجام گیرد در قالب زمینه‌های مستعد سرمایه‌گذاری ارائه شود.

شالبافیان تاکید کرد: وقتی مدیران استانی تلاش کنند تا پروژه‌های سرمایه‌‎گذاری را در قالب جلوه جدید، مدرن و مبتنی بر تکنولوژی عرضه کنند، فرصت‌های موجود در اشکال مختلف نمود پیدا می‌کند و می‌تواند علاوه بر خلق ایده و ورود به مسیرهای جدید، گامی جدی در راستای رفع نیازهای گردشگری استان برداشته شود. چرا که دیگر زمان عرضه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به صورت صرفاً مکتوب، به پایان رسیده و نیاز امروز حرکت به سوی مدل‌های تجاری جدید و به روز است.

معاون گردشگری همچنین خطاب به معاونین گردشگری و سرمایه‌گذاری استان‌ها یادآور شد: نیاز است تلاش برای بازاریابی سرمایه‌گذاری و نیز فراهم آوردن امکان جذب سرمایه‌گذاران از خارج استان در کنار ارائه پروژه‌ها در قالب متنوع در دستور کار قرار گیرد.

او در پایان نسبت به جذب حمایت‌های فرابخشی از سوی شهرداری، فرمانداری، استانی، دهیاری‌ها و سایر نهادهای مرتبط استانی در خصوص حضور هر چه با شکوه‌تر ۳۱ استان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران تاکید کرد.

در این نشست ارائه گزارش آخرین وضعیت فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان‌ها توسط معاونین سرمایه‌گذاری با تاکید بر فرصت‌های قابل ارائه در شانزدهمین نمایشگاه گردشگری، ارائه اقدامات صورت‌گرفته در خصوص همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شده در استان گیلان توسط معاون سرمایه‌گذاری استان‌ها و نیز مطرح شدن  نقطه نظرات کارشناسی مدیرکل و روسای گروه‌های اداره سرمایه‌گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه در خصوص مباحث مربوطه نیز انجام پذیرفت.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.