اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

پیرهادی در دیدار با سفیر امارات در تهران:

ایران ظرفیت فوق‌العاده‌ای در گردشگری باستانی، طبیعی و پزشکی دارد.

ایران ظرفیت فوق‌العاده‌ای در گردشگری باستانی، طبیعی و پزشکی دارد

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از خبرگزاری خانه ملت، محسن پیرهادی نایب رئیس فراکسیون انقلاب روز سه شنبه ( ١٧ آبان ) با سفیر امارات در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد و در این دیدار با اشاره به سیاست کلان کشورمان در حوزه تعامل حداکثری با کشورهای جهان اسلام و حسن همسایگی، گفت: گسترش تعاملات با همسایگان از جمله اهداف راهبردی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه به ویژه امارات متحده عربی است.

او در همین راستا افزود: ایجاد تعامل با همسایگان در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و بر همین اساس تلاش ما فراهم کردن زمینه‌های مختلف برای توسعه روابط با کشورهای منطقه و همجوار است.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب با تأکید بر دیرینگی مناسبات بین دو کشور تصریح کرد: پیشینه روابط تاریخی و تجاری و اشتراکات فرهنگی و دینی موجب نزدیکی دو ملت را فراهم آورده است و مناسبات و مراودات دو کشور سبب رشد منافع اقتصادی‌تجاری و سیاسی دو کشور و تقویت‌کننده تعاملات فیمابین بوده است.

نماینده مردم تهران، تداوم رایزنی‌های سیاسی و پارلمانی با امارات متحده عربی را مورد خواست مجلس ایران دانست و اظهار داشت: توسعه و تحکیم مناسبات پارلمانی به ارتقای سطح همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و تجاری منجر خواهد شد. این ظرفیت وجود دارد که حجم تجارت خارجی ایران و امارات به ۲۰ میلیارد دلار برسد و با وجود روابط خوب تجاری، با این میزان فاصله داریم. از سوی دیگر، ایران اسلامی و امارات، با وجود نزدیکی جغرافیایی از دو طبیعت و اقلیم متفاوت برخوردارند. در شرایط فعلی، امارات می‌تواند محور گردشگری تجاری و اکوسیستم بازار در منطقه باشد، در حالی که ایران، ظرفیت فوق‌العاده‌ای در گردشگری باستانی، طبیعی و پزشکی دارد و این دو ظرفیت در کنار هم می‌تواند غرب آسیا را به یکی از قطب‌های اصلی جذب گردشگر در دنیا بدل کند.

پیرهادی ضمن یادآوری ظرفیت های دو کشور، بهره‌برداری از این شرایط به ویژه در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری و تجاری را یک ضرورت خواند و در این راستا بر آمادگی مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل همکاری میان دو کشور تأکید کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی اظهار داشت: امروزه تحولات در حوزه روابط بین‌الملل حاکی از اهمیت مقوله فرهنگ در بهبود روابط میان ملت‌هاست و مناسبات فرهنگی در حوزهای مختلف بین‌المللی سبب یکپارچگی دولت و ملت‌های منطقه خواهد شد.

پیرهادی از ایفای نقش فعال امارات در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی و به ویژه در برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۱ در دوبی قدردانی کرد.

در ادامه این دیدار سیف محمد الزعابی سفیر امارات متحده عربی در تهران نیز با اشاره به ظرفیت‌های بالای اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: تعاملات فرهنگی عاملی مهم با هدف ارتقای مناسبات دوجانبه است.

او با تأکید بر حسن روابط فی‌مابین و فعال شدن مناسبات دو کشور در حوزه‌های مختلف افزود: امارات متحده عربی معتقد به بالا بردن سطح مناسبات با همسایگان به ویژه جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد است و تقویت مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای کشورش حائز اهمیت است.

در پایان این دیدار محمد الزعابی گسترش تعاملات فرهنگی دو کشور را مهم دانست و تصریح کرد: افزایش روابط دو کشور با تقویت مناسبات فرهنگی می‌تواند مسیر رو به رشدی را تأمین کرده و ما از ارتقای سطح مناسبات در همه حوزه‌ها به ویژه فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنیم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.