اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد:

بررسی ارائه بسته ارزان‌قیمت گردشگری برای سفر علاقه‌مندان به جام جهانی / معرفی هویت ایرانی و اسلامی در کنار مفاخر ایرانی توسط وزارت میراث‌فرهنگی

بررسی ارائه بسته ارزان‌قیمت گردشگری برای سفر علاقه‌مندان به جام جهانی / معرفی هویت ایرانی و اسلامی در کنار مفاخر ایرانی توسط وزارت میراث‌فرهنگی

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از خبرگزاری خانه ملت، احمد راستینه امروز سه‌شنبه ۱۷ آبان در تشریح دستور کار عصر روز یکشنبه، ۱۵ آبان ماه کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: این نشست با موضوع بحث و بررسی پیرامون پیوست فرهنگی جام جهانی با حضور تعدادی از وزرا و نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث‌فرهنگی، گردگشری و صنایع‌دستی ، سازمان صدا و سیما ،منطقه آزاد کیش و جمعی از نمایندگان در کمیسیون تلفیق برگزار شد.

نماینده مردم شهرکرد، بن، سامان در مجلس یازدهم افزود: در این جلسه هر یک از وزرای مربوطه آخرین گزارش از اقدامات انجام شده برای برگزاری هرچه بهتر بازی‌های جام جهانی با پیروی از پیوست فرهنگی ارائه کردند.

راستینه تاکید کرد: در ادامه این جلسه جبلی رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در راستای تولید محتوا در رسانه ملی و برنامه پیش‌بینی شده برای برگزاری مسابقات فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گزارشی را ارائه کرد.

او در ادامه اظهار کرد: در این نشست نمایندگان دغدغه‌های خود را پیشنهاد دادند، هم‌افزایی میان دستگاه‌ها و تهیه یک پیوست جامع فرهنگی برای بهره‌مندی از این رویداد فرهنگی از دیگر خواسته اکثریت  نمایندگان در این جلسه بود، همچنین تمرکز بر روی حمایت از تیم ملی فوتبال و پیش بینی لازم برای ارتقای روحیه ملی پوشان در کنار آماده‌سازی فنی تیم ملی، ضرورت ارائه بسته ارزان قیمت گردشگری برای حضور علاقه‌مندان در جام جهانی از دیگر موضوعاتی بود که نمایندگان به صورت ویژه به آن پرداختند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: ضرورت معرفی هویت ایرانی و اسلامی در کنار مفاخر ایرانی از برنامه‌های ویژه وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بود که در این جلسه به صورت  خاص گزارش شد.

راستینه با اشاره به سفر سال گذشته کمیسیون فرهنگی به منطقه آزاد کیش، گفت: در سفری که اعضای کمیسیون فرهنگی از مناطق آزاد کیش و قشم داشتند، مقرر شد زیرساخت‌های فرهنگی برای استقبال گردشگران مهیا شود که در این جلسه گزارشی توسط کمیسیون قرائت شد. در این نشست مقرر شد، سه وزارتخانه مذکور اقدامات ضرب‌الاجلی طی هفته‌های باقی مانده  جام جهانی در دستور کار قرار دهند و همچنین بسته‌های حمایتی هر چه سریعتر تهیه و در اختیار هواداران تیم ملی قرار گیرد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وحدت، همبستگی و همراهی میان دستگاه‌ها برای رفع مشکلات تیم ملی از جمله تاکیداتی بود که توسط ریاست و اعضای کمیسیون فرهنگی مطرح شد، توجه به معرفی هویت ایرانی و اسلامی در مسابقات جام جهانی در کنار افتخار‌آفرینی ورزشی جوانان و نوجوانان ورزشکار در رویدادهای مختلف ورزشی از دیگر موضوعات مهمی بود که در این جلسه به صورت ویژه مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی  مجلس یازدهم در پایان خاطر نشان کرد: در این نشست مقرر شد ظرف یک هفته آینده دستگاه‌های مختلف برنامه‌های خود را به صورت مکتوب به کمیسیون  فرهنگی ارسال کنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.