اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد:

طرح مانع‌‌زدایی از برق با رویکرد حمایت از گردشگری باید اصلاح شود/ ضرورت رسیدگی فوری کمیسیون انرژی

طرح مانع‌‌زدایی از برق با رویکرد حمایت از گردشگری باید اصلاح شود/ ضرورت رسیدگی فوری کمیسیون انرژی

به گزارش میراث‌آریا به نقل از خانه ملت، امیرحسین بانکی پورفرد در نشست علنی صبح امروز یکشنبه، ۸ آبان ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود بیان کرد: طرح مانع‌زدایی از صنعت برق با توجه به حمایت از صنعت گردشگری باید اصلاح شود. این طرح از شورای نگهبان بازگشته و باید کمیسیون انرژی به آن رسیدگی کند.

او در ادامه با اشاره به یکی از جملات مشهور شهید سردار سلیمانی گفت: میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود دارد در خود فرصت‌ها نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در هفته‌های گذشته و ما‌ه‌های اخیر، دچار بحران‌های بزرگی شدیم و کشور ما تهدیدهای جدی شد؛ هم جنگ شناختی داشتیم و هم در ابعاد مختلفی این جنگ کارکرد داشت که باید به فرصت‌هایی که در این تهدیدها وجود دارد اشاره کرد.

او ادامه داد: شهید سلیمانی گفته‌اند شرط این فرصت‌ها این است که نترسیم و نترسانیم. باید دید این فرصت‌ها چیست که در دل تهدیدها به دست می‌آید. نخستین فرصت، بیداری و توجه به غفلت‌ها و نقطه ضعف‌ها است. ما در حوادث اخیر متوجه غفلت بزرگ فرهنگی در سال‌های گذشته شدیم. متأسفانه درگیری‌های اقتصادی از طرفی و درگیری مسأله کرونا از سوی دیگر، باعث شد مجلس، دولت و سایر ارکان حاکمیت، دقت و توجهی به عرصه فرهنگ نداشته باشند و کمرنگ شود لذا دچار غفلت فرهنگی شده‌ایم که باید عذرخواهی کنیم.

بانکی‌پورفرد اضافه کرد: ما از آموزش و پرورش غافل شدیم. در هیچ یک از کشورهای اروپایی، دانش آموزان را دو سال به فضای مجازی نفرستاده‌اند، اما ما فرزندان خود را به قتلگاه فضای مجازی سپرده‌ایم. ما از رسانه غفلت کرده و در حوادث اخیر متوجه شدیم که به رسانه باخته‌ایم، لذا به شورایعالی امنیت ملی پیشنهاد می‌دهم یک قرارگاه رسانه‌ای تحت نظارت این شورایعالی ایجاد شود که در این حوادث، روایت اول را به موقع منتشر کند، قرارگاهی که لحظه به لحظه و ساعت به ساعت مراقبت کرده و بتواند در فرصت‌ها آنچه که خوراک مردم است، بدهد. از وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه تشکر می‌کنم که بعد از واقعه فاجعه بار عزیزانمان در شاهچراغ، به موقع اطلاع‌رسانی کرده و بیانیه صادر کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: ما از شیوه نبرد در سبک زندگی غفلت کردیم، این شیوه با زبان هنر باید صورت گیرد و با استدلال نیست. ما باید زبان مبارزه در سبک زندگی را یاد بگیریم که در این زمینه نبازیم. ما از سرمایه اجتماعی خود غفلت کردیم و اعتماد پایین آمد که باید نسبت به آن بیدار شویم.

او در ادامه دوری از حرص و التجا به خداوند را دومین فرصتی دانست که در بحران‌ها ایجاد می‌شود و عنوان کرد: ضعف اخلاق و معنویت در جامعه و در مسئولین مشهود است. امام رضا(ع) فرمودند هرگاه شدت‌ها و سختی‌ها به سراغ شما آمد به واسطه ما اهل بیت(ع) از خداوند تبارک و تعالی کمک بجویید، لذا ما باید اخلاق و معنویت را در جامعه و خاصه در مدیران و مسئولین خود تقویت کنیم.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به سومین فرصتی که در بحران‌ها ایجاد می‌شود، گفت: با توجه به وحدت و همدلی باید مراقب قطبی‌سازی شویم و مراقب باشیم اگر جوانان غفلت کرده و دچار اشتباهی شدند، آنها غارتگر نیستند بلکه غارت‌زده هستند و معامله با این دو متفاوت است. با زبان خوش باید با جوانان روبه‌رو شد و با آنها مدارا کرد و مراقب باشیم این جوانان از قتلگاه فضای مجازی بیرون آمده و با شرایط آنها آشنا شویم و متناسب با آنها برخورد کنیم.

او ادامه داد: تقویت صبر و مقاومت به عنوان مقدمه‌ای برای پیروزی از دیگر فرصت‌هایی است که در این شرایط به دست می‌آید. در جنگ احزاب در قرن پنجم هجری قمری، صبر و استقامت مسلمانان در اوج سختی‌ها باعث شد در فاصله زمانی کمتر از سه سال فتح مکه رخ دهد.

بانکی‌پورفرد با تأکید بر دوری از افراط و تفریط، گفت: تحلیل‌های سطحی نگرانه و ساده‌اندیشی نباید داشته باشیم.

او در ادامه ضمن تشکر از هوشیاری ملت ایران به خصوص مردم اصفهان که در فضای اغتشاشات توجه جدی کردند، اظهار داشت: درباره حمایت از قانون خانواده از دستگاه‌هایی که این قانون را رعایت کرده تشکر می‌کنم که در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از قانون رعایت شده، اما از دستگاه‌هایی که کوتاهی کردند، گلایه دارم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.