اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

وزیر اقتصاد:

تامین زیرساخت‌ها و راه‌های مواصلاتی گردشگری و شغل پایدار ایجاد می‌کند.

تامین زیرساخت‌ها و راه‌های مواصلاتی گردشگری و شغل پایدار ایجاد می‌کند

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی عصر شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱  در نشست شورای اداری شهرستان‌های بافت، رابُر و ارزوئیه استان کرمان که در محل شهر بافت برگزارشد با بیان اینکه ذهنیت‌ها در شبکه بانکی و مالی باید اصلاح شود، تصریح کرد: برخی بانک‌ها خودشان مانع رشد و توسعه هستند.شبکه بانکی نباید صرفا نگاه به تسهیلات‌گیرنده در کلانشهر داشته باشد، بلکه به شهرهای کوچک هم توجه شود.

او با بیان اینکه تصمیم داریم تسهیلات اشتغال‌زایی  طی یک سال آینده افزایش یابد، خاطرنشان کرد: تمام دارایی‌های مردم اعم از سهام، بیمه عمر، سیم کارت و هر چیز که قابل فروش است باید در سامانه‌ای ثبت شود تا جزو تامین بانکی محسوب شود.

وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به سوابق بالای برخی کارفرمایان گفت: همین اعتبار برای ضمانت بانکی و رتبه‌بندی اعتباری می‌تواند، مورد استفاده قرار گیرد.

او تاکید کرد: ذهنیتی وجود دارد که مسیر پیشرفت همه شهرستان‌ها و استان‌ها از یک جاده می‌گذرد، اما تجربه جهانی و اقتصاد ایران نشان می‌دهد که مناطقی که راه توسعه‌یافتگی و مزیت‌های ویژه خودش را دریافته‌اند، بسیج امکانات را باوجود محدودیت‌ها انجام داده‌اند.

وزیر اقتصاد بیان کرد: در شهرستان قلعه گنج (جنوب کرمان) مسیر توسعه در چند سال گذشته مسیری نبود که سایر شهرستان‌ها رفته باشند و ظرفیت‌های متفاوت خارج از ابلاغ دولت توانست به پیشرفت منطقه کمک کند.

خاندوزی با اشاره به اینکه شاید بتوان با پایداری ردیف بودجه بالاتری گرفت اما اگر بخواهیم منجر به اشتغال و توسعه بلندمدت شود نباید به حمایت‌های دولتی تکیه کنیم تصریح کرد: در شهرستان‌های بافت و رابر و ارزوئیه صادرات انسان‌های خوش فکر، باسواد و با انگیزه را داریم که اگر از اجماع این نخبگان استفاده شود، می‌توانند در توسعه نقش‌آفرینی کنند.

او با اشاره به اینکه جاده بافت – کرمان ۱۵ سال به صورت قطره‌چکانی جلو می‌رود که باید تکمیل این جاده سرعت گیرد، خاطرنشان کرد: سرمایه راکد بلااستفاده در کشور بسیار زیاد است، ما روی معادنی زندگی می‌کنیم که توان استفاده از آن‌ها را نداریم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.