اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران:

توریست‌ها در ایران به راحتی سفر می‌کنند/ حضور گردشگران خارجی در ایران را گسترش می‌دهیم.

توریست‌ها در ایران به راحتی سفر می‌کنند/ حضور گردشگران خارجی در ایران را گسترش می‌دهیم

«حرمت الله رفیعی»، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران در گفت و گو با میراث آریا، درباره اقدامات اخیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران گفت: هفته گذشته جلسه‌هایی با ۲۰۰ نفر از اصحاب گردشگری و مسئولین و نمایندگان داشتیم که طی آن برنامه ریزی‌های لازم را انجام دادیم. در این جلسه نسبت به ورود گردشگر از کشورهای همسایه صحبت کردیم و در تلاش هستیم که حضور گردشگران خارجی را در ایران گسترش دهیم.

او افزود: ما در زمینه معرفی خودمان با کوتاهی مواجه بودیم. ورود گردشگر به کشورهای مختلف از این جهت اهمیت دارد که توریست‌ها با فرهنگ و تمدن سایر کشورها آشنا می‌شوند. اما دخالت و دروغ پراکنی کشورهای بیگانه در خصوص مسائل داخلی کشور ما آزار دهنده است. با این حال، ایران، کشور امنی است و مردم آزادانه زندگی‌شان را می‌کنند. دخالت‌ کشورهای بیگانه مبنی بر اینکه ایران شرایط بحرانی دارد، حقوق مردم ایران را ضایع می‌کند.

رفیعی ادامه داد: شرایط بحرانی در کشور نمی‌بینیم و گردشگر خارجی در ایران به راحتی سفر می‌کند و تا به حال در اماکن گردشگری مشکل و معضلی نداشتیم.

او در خصوص ارتباط حضور گردشگران ایرانی و تلاش برخی کشورها برای ناامن نشان دادن کشورمان نیز گفت: حضور گردشگران در ایران هیچ ارتباطی با جریان ایران هراسی ندارد و رسانه‌های بیگانه هر موضوعی را به هم ربط می‌دهند که این اصلا درست نیست. در دو سال پی در پی معیشت مردم بر اثر کرونا مختل شده بود و امیدواریم شرایطی که به تازگی رونق گرفته دوباره بهتر شود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.