اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

شالبافیان تاکید کرد:

استقبال از پیشنهادهای متخصصان و ذی‌نفعان گردشگری در تدوین برنامه هفتم توسعه

استقبال از پیشنهادهای متخصصان و ذی‌نفعان گردشگری در تدوین برنامه هفتم توسعه
به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، علی‌اصغر شالبافیان امروز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ در دومین رویداد سراسری ایران و گردشگری خوراک در سده نو که با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: هر کدام از برنامه‌هایی را که در هفته گردشگری داشتیم فرصت مغتنمی برای معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی این حوزه بود.
او افزود: کسب مزیت رقابتی و پایدار کردن مقاصد گردشگری، طولانی شدن اقامت گردشگران، استفاده از فرصت‌های معرفی جوامع محلی همگی در گرو توسعه گردشگری موضوعی است.
شالبافیان اضافه کرد: در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم این بود که جنبه‌های کمتر شناخته شده را فعال کنیم، تشکیل میزهای تخصصی و موضوعی گردشگری در همین راستا انجام شده و این میزها برای این است که به توسعه گردشگری موضوعی توجه جدی شود از این رو به دنبال این هستیم که این میزها را به صورت  پویا داشته باشیم.
شالبافیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: تلاش ما همواره بر این بوده تا ذی‌نفعان هر حوزه را به مشارکت بگیریم و بتوانیم از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
معاون گردشگری کشور ادامه داد: خوشبختانه در حوزه‌های مختلف برنامه‌های خوبی داریم و سند توسعه گردشگری در موضوعات مختلف در حال تدوین است.همچنین از پیشنهادهای شما در تدوین برنامه هفتم توسعه به طور حتم استفاده می‌کنیم.
او خاطرنشان کرد: هفته گردشگری امسال را در حالی آغاز کردیم که سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد که در بند ۱۷ آن به توسعه گردشگری تاکید شده است، از این رو برای تدوین برنامه هفتم توسعه نیازمند همکاری متخصصان و استفاده از نظرات آن‌ها هستیم.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.