اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

فناوری اطلاعات سفر را تسهیل کرده است/ به دنبال فراهم‌کردن زیرساخت‌های اینترنت برای فعالیت کسب‌وکارها هستیم.

فناوری اطلاعات سفر را تسهیل کرده است/ به دنبال فراهم‌کردن زیرساخت‌های اینترنت برای فعالیت کسب‌وکارها هستیم

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، عیسی زارع‌پور در دومین همایش توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت و نگاه دانش‌بنیان که صبح امروز شنبه نهم مهرماه ۱۴۰۱ با حضور مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در کوشک باغ هنر منطقه فرهنگی‌گردشگری عباس‌آباد برگزارشد، با گرامی‌داشت یاد شهدا، بیان کرد: فناوری اطلاعات می‌تواند تمام حوزه‌ها از جمله گردشگری را متحول کند. فناوری اطلاعات با سرعت شتابان در حال تحول است و به این دلیل که ذات آن تحول‌زا است، می‌تواند با فناوری‌ها سرعت تحول را به بخش‌های مختلف منتقل کند.

او با بیان اینکه سفر به یمن رشد و توسعه فناوری اطلاعات تسهیل شده است از کسب اطلاعات از مقصد، شناسایی بهترین و کوتاه‌ترین مسیر، اطلاع از آب‌هوا و راه‌ها، اطلاع از تجارب دیگران، اطلاع از اقامتگاه‌ها به‌عنوان بخشی از ظرفیت‌هایی نام برد که این ابزار فراهم کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ظرفیت‌هایی جدیدی در این حوزه به وجود آمده است که ارائه‌های امروز نیز نشانگر این بود در این حوزه عقب نیستیم و با دنیا رقابت می‌کنیم.

زارع‌پور با اشاره به ظرفیت‌های بسیار گردشگری برای استفاده از فناوری اطلاعات، افزود: فناوری اطلاعات هم سفر را تسهیل می‌کند و هم می‌تواند موجب افزایش فروش صنایع‌دستی و اشتغال‌زایی شود.

زارع‌پور به آماده‌سازی زیرساخت‌های اینترنت در دولت سیزدهم برای فعالیت کسب‌کارها اشاره کرد و گفت: دولت فناوری اطلاعات را راهبردی می‌بیند و در این مسیر به دنبال توسعه زیرساخت‌ها برای فعالیت کسب‌وکارهای مجازی هستیم.

زارع‌پور با اشاره به رشد ارتباطات ثابت و سیار بیان کرد: پیگیر اجرای طرح فیبرر نوری منازل و کسب و کارها هستیم که با اجرای این طرح ۸۰ درصد مردم به سرعت بالای اینترنت دست پیدا می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های نسل پنجم را نیز شروع کرده‌ایم، ادامه داد: این جهش در تولید و خدمات محتوا نقطه عطفی ایجاد می‌کند محتوا و سرویس این جریان جدید باید توسط بخش خصوصی فراهم شود. در حوزه‌ گردشگری نیز به دنبال این هستیم که این مسیر به شکل سازمان یافته دنبال شود.

او به تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم موانع سر راه کسب‌وکار فضای مجازی و هوشمندسازی در کشور برداشته شود.

او با اشاره به اهمیت مقوله هوش مصنوعی و تحلیل داده‌ها در حوزه گردشگری افزود: باید خودمان را برای این جهش در گردشگری هوشمند آماده کنیم، در حال فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم هستیم.

او همچنین به امضای تفاهم‌نامه با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این راستا اشاره و ابراز امیدواری کرد از ظرفیت‌های مغفول مانده گردشگری در کشور استفاده شود.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.