اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

وزیر راه و شهرسازی:

وزارت میراث‌فرهنگی می‌تواند منشا تحولات در کشور باشد/ استفاده از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری

وزارت میراث‌فرهنگی می‌تواند منشا تحولات در کشور باشد/ استفاده از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز چهارشنبه ششم شهریور ۱۴۰۱ در مراسم افتتاح همزمان ‌پروژه‌های گردشگری که با حضور مهندس ضرغامی، معاونان و مدیران ستادی وزارتخانه به شکل حضوری و مدیران‌کل استانی به شکل ویدئو کنفرانس در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، گفت: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشکری و صنایع‌دستی می تواند منشا تحولات در کشور باشد. کار در حوزه های میراث‌فرهنگی و گردشگری می‌تواند نقش موثری در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی داشته باشد. در دنیا کمتر کشوری مانند ایران داریم که تمام ویژگی‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی و … داشته باشد، باید زمینه را برای جذب و توسعه گردشگر فراهم کنیم.

او افزود: امروز گردشگری سلامت از پیشرفت خوبی برخوردار است.

قاسمی تصریح کرد: دو هفته گذشته نشست وزرای عشق آباد برگزار شد، این نشست به کشورهایی که محصور در خشکی هستند، اختصاص دارد. همه در این نشست اتفاق نظر داشتند که ایران از نظر ژئوپلیتیک می‌تواند ترانزیت کشورهای منطقه و جهان باشد چهار کریدور شمالی و جنوبی و شرقی و غربی داریم. ۱۴ هزار کیلومتر راه آهن در ایران داریم اما سرچشمه‌های اصلی را وصل نکردیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۰۰ میلیون تن ظرفیت بار در کشور وجود دارد که فرصت خوبی برای ایران است باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

او ادامه داد: با ظرفیتی که کشورمان در حوزه‌های مختلف دارد می‌تواند تحولی بزرگ در حوزه گردشگری ایجاد کند، بعد از یک سال تلاش کردم مجوزی را بگیرم در حوزه حمل و نقل و خطوط ریلی تا بتوانیم با این مجوز تحول عظیمی در حوزه حمل و نقل کشور ایجاد کنیم.

قاسمی گفت: امروز از هند وقتی کانتینری بارگیری می‌کنیم، باید ابتدا به چابهار و بعد به رشت و بعد به آذربایجان و سپس به اروپا و فنلاند برود. بین ۱۵ روز زمان می‌برد از هند به فنلاند برود. قطعا در حوزه گردشگری حلال زمینه فراهم شده است.

قاسمی تصریح کرد: رئیس جام جهانی قطر را به کیش دعوت کردم آنها وقتی زیبایی‌های کیش را دیدند شگفت زده شدند. ظرفیت‌های زیادی در کشور داریم با کمک همه در دولت باید زمینه برای توسعه گردشگری فراهم شود.

او تصریح کرد: در وزارت راه و شهرسازی آماده همکاری با وزارت میراث‌فرهنگی برای توسعه و رشد صنعت گردشکری کشور هستیم.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.