اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

شالبافیان:

افتتاح ۱۸۳ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد تومان/ تسهیل ضوابط و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری در اولویت است.

افتتاح 183 پروژه با حجم سرمایه‌گذاری 3 هزار میلیارد تومان/ تسهیل ضوابط و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری در اولویت است

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور امروز چهارشنبه ششم مهرماه ۱۴۰۱ در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های گردشگری که با حضور مهندس ضرغامی، معاونان و مدیران ستادی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به شکل حضوری و مدیران‌کل استانی به شکل ویدئو کنفرانس در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، گفت: گرامیداشت روز و هفته گردشگری را با شعار باز اندیشی در حوزه گردشگری آغاز می‌کنیم، به بهانه شروع مجدد سفرهای داخلی و خارجی با فروکش کردن کرونا امید احیای این صنعت دوباره جان گرفته است، امروز فرصتی برای ذی‌نفعان و فعالان گردشکری است تا بیش از گذشته مورد حمایت قرار بگیرند و باید این بخش را تقویت کرد تا در کشورهایی مانند ایران که گردشگری یک مزیت نسبی است بتوانیم آن را به پیشران‌ اقتصادی تبدیل کنیم.

او افزود: طی یک سال گذشته ۲ راهبرد کلان را با حمایت مهندس ضرغامی ارائه کردیم، نخست جذب همکاری و هماهنگی بین دستگاهی و دوم رفع موانع و تسهیل‌گری حضور بخش خصوصی است. نگاه ما همکاری بین بخشی به عنوان راهبرد اساسی برای توسعه گردشگری کشور است به همین منظور تلاش کردیم تا برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری‌های بین دستگاهی استفاده فعال کنیم تا ظرفیت‌های مغفول مانده را پویا کنیم. با وزارت نیرو در زمینه استفاده از ظرفیت سدها، از منابع طبیعی در حوزه محیط‌زیست و با شهرداری‌ها برای ایجاد اقامتگاه‌ها تفاهم‌نامه امضا کردیم. همچنین با سازمان فرودگاه‌ها در ۲۴ نقطه برای ایجاد هتل مذاکره کردیم. از نظر ما یکی از راه‌های فعال کردن ظرفیت‌های گردشکری هماهنگی بین دستگاهی برای سرمایه‌گذاری است.

شالبافیان تصریح کرد: سه مولفه را در حوزه گردشگری دریایی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شناسایی کردیم که یکی از آنها موانع سوخت یارانه‌ای به کشتی‌های تفریحی بود که دو مصوبه متقن اخذ کردیم، یکی از موانع بخش خصوصی بلاتکلیفی در صدور مجوزها بود که امروز این معضل با همکاری با استانداری هرمزگان رفع می‌شود و شاهد رونق گردشگری دریایی خواهیم بود.

معاون کردشگری کشور گفت: کمک به حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخش کشتی و ملزومات گردشگری دریایی از دیگر اقداماتی است که طی یک سال گذشته انجام شده است.

شالبافیان تصریح کرد: در هفته دولت ۱۸۹ پروژه به ارزش حدود ۷ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید و امروز ۱۸۳ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

او ادامه داد: یکی از نگاه‌های ما برای افتتاح پروژه‌ها تسهیل ضوابط و بهره‌برداری از پروژه‌های گردشگری است.

شالبافیان افزود: یکی از رویکردهای جدی ما انتفاع اقتصادی برای سرمایه‌گذاران است که آیین‌نامه آن تدوین و مورد تایید اولیه قرار گرفته است، امیدواریم با بازکردن گره‌ها برای سرمایه گذاران بتوانیم در توسعه گردشگری کشور نقش آفرینی کنیم

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.