اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

رئیس‌جمهوری در دیدار نخست‌وزیر عراق:

پروژه مسیر ریلی بصره به شلمچه تکمیل شود/ قدردانی از مهمان‌نوازی عراقی‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین

پروژه مسیر ریلی بصره به شلمچه تکمیل شود/ قدردانی از مهمان‌نوازی عراقی‌ها برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر سه‌شنبه به وقت محلی، در دومین روز از سفر خود به نیویورک، در دیدار مصطفی الکاظمی نخست ‌وزیر عراق که در هتل محل اقامت رئیس جمهوری کشورمان انجام شد، با ابراز قدردانی صمیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت ایران از دولت و ملت عراق برای میزبانی خالصانه و برگزاری باشکوه مراسم اربعین امسال، افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر روند سیاسی در عراق با تفاهم و گفت‌وگو به تشکیل دولتی مقتدر منجر شود.

رئیس جمهوری در ادامه ابراز امیدواری کرد که روند سیاسی انتخابات پارلمانی عراق هر چه سریع‌تر با گفت‌وگو و تفاهم طرف‌های عراقی به نتیجه برسد و دولتی قوی و مقتدر تشکیل شود.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با قدردانی از حسن نیت و تلاش‌های دولت عراق و شخص نخست وزیر این کشور برای بهبود روابط کشورهای منطقه با یکدیگر و از جمله ایران و عربستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از اصلاح روابط با عربستان استقبال می‌کند، اما اصرار داریم که این روند بر اساس توافقات و تفاهمات انجام شده در گفت‌وگوهای مسئولان دو کشور در عراق پیش برود.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در مناسبات منطقه‌ای خود همواره منافع امت اسلامی را در نظر داشته است.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار با سپاسگزاری از ابراز رضایت مقامات و مردم ایران از مهمان‌نوازی مردم عراق از زوار اباعبدالله الحسین(ع) گفت: مردم عراق تنها به وظیفه خود در قبال زوار عزیز سید و سالار شهیدان عمل کرده‌اند.

نخست وزیر عراق با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی کشورش، از حسن نیت و تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاریها با عراق نیز قدردانی کرد.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.