اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

هشدار رشد ابرهای همرفتی در برخی استان‌ها/ پیش‌بینی آسمان صاف کربلا

هشدار رشد ابرهای همرفتی در برخی استان‌ها/ پیش‌بینی آسمان صاف کربلا

به گزارش میراث آریا، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۵ روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، وزش باد موقتی همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است.

طی ۲ روز آینده در ارتفاعات استان‌های گیلان و مازندران بارش پراکنده دور از انتظار نیست. امروز نیز در ارتفاعات خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

بعدازظهر روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. امروز و فردا در منطقه زابل و برخی مناطق استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی برای شهرهای مهران، شلمچه، چذابه، قصرشیرین و تمرچین آسمان صاف همراه با وزش باد در برخی ساعات باد شدید همراه با گردوخاک را پیش‌بینی کرده است.

آسمان شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا نیز صاف همراه با وزش باد و گردوخاک پیش‌بینی شده است. بیشینه دمای امروز کربلا ۳۹ درجه و شهر نجف نیز ۳۹ درجه خواهد بود.

بیشینه دما در شهرهای مهران، شلمچه، چذابه،‌ قصرشیرین و تمرچین به ترتیب ۴۲ درجه، ۴۱، ۴۱، ۴۰ و ۳۰ درجه خواهد بود.

توصیف سامانه: رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت

زمان شروع: یک‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۷

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

نوع مخاطره: رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۷: شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات مرکزی و جنوبی کرمان.

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸: شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات مرکزی و جنوبی کرمان.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹: شمال و شرق هرمزگان و ارتفاعات مرکزی و جنوبی کرمان.

اثر مخاطره: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اختلال در تردد، احتمال صاعقه، احتمال آب‌گرفتگی محلی معابر، احتمال ریزش کوه، احتمال آسیب به سازه‌های موقت.

توصیه: احتیاط در تردد از حاشیه مسیل‌ها و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از خسارت به محصولات کشاورزی.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.