اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

سردار شرفی:

۲میلیون زائر اربعین به کشور بازگشتند/ صدور گذرنامه ویژه ممکن نیست.

۲میلیون زائر اربعین به کشور بازگشتند/ صدور گذرنامه ویژه ممکن نیست

به گزارش میراث آریا، سردار محمد شرفی گفت: حدود ۳ و میلیون ۳۰۰ هزار نفر از زائران کشور ما توانستند با آرامش و با دریافت خدمات مناسب به عتبات عالیات مشرف شوند  که از این جمعیت تا به این لحظه حدود ۲ میلیون نفر از زائران به کشور بازگشته‌اند.

او افزود: وضعیت برگشت در مرز مهران  با موج سنگین همراه است ، وضعیت رفت به عتبات عالیات هم محدود است ولی جریان ادامه دارد.

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا اضافه کرد: در چرخه برگشت از نقطه صفر مرزی، زائران وقتی وارد کشور می‌شوند خدمات مرزی را دریافت می‌کنند و بدون کوچک‌ترین مسئله و موردی به سلامتی شهرهای خود انتقال داده می‌شوند.

او ادامه داد: خواهش ما از هم وطنان این است که دیگر امکان صدور گذرنامه  ویژه اربعین از هم اکنون به بعد مسیر نیست چون سامانه‌ها تعطیل است در طرف عراقی هم امکان پذیرش وجود ندارد.

سردار شرفی عنوان کرد: کسانی که تاکنون برگ گذر دریافت کرده‌اند این افراد می‌توانند به عتبات تشریف ببرند، اما برای ثبت و برگ مجدد دیگر فرصتی باقی نمانده است.

او بیان داشت: محور ایلام به مهران از امروز یک طرفه شده به لحاظ اینکه در منطقه کنجانچم گره ترافیکی وجود دارد این محدودیت را اعمال کردیم.

فرمانده قرارگاه اربعین فراجا عنوان کرد: ۷۰ درصد زائران با خودروهای شخصی خود به پایانه‌ها آمده‌اند، خواهش ما این است در شرایط خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.