اخبار صنعت گردشگری

اخبار صنعت گردشگری

معاون گردشگری کشور در دیدار با سفیر ایران در هندوستان مطرح کرد.

تعمیق شناخت ۲ کشور ایران و هندوستان با توسعه تعاملات گردشگری

تعمیق شناخت ۲ کشور ایران و هندوستان با توسعه تعاملات گردشگری

به‌گزارش میراث‌آریا و به‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر شالبافیان عصر سه‌شنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۱ در دیدار با ایرج الهی سفیر ایران در کشور هندوستان، ضمن اشاره به ریشه‌ها و اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور، ایجاد بسته عملیاتی هدفمند گسترش تعاملات گردشگری را در دستورکار قرار داد تا بر مبنای آن علاوه بر شناخت بخش خصوصی، فرصت‌های مستعد شکوفایی احصا شود.

بر این اساس برگزاری رویدادهای مشترک، حضور در نمایشگاه‌های گردشگری دو کشور، فعال کردن بخش خصوصی، به‌روزرسانی اسناد همکاری‌های دوسویه و نیز برگزاری نشست‌های B۲B به عنوان ارکان بسته عملیاتی پیشنهادی مطرح شدند.

آگاهی و شناخت بیشتر از فعالان گردشگری کشور هندوستان نیز به عنوان یکی از الزامات نفوذ در بازار گردشگری هند بیان شد تا بر این اساس به کارگیری ظرفیت‌های سفارت ایران در دهلی و سرکنسولگری‌ها زمینه معرفی بخش خصوصی فعال، افراد معروف، تاثیرگذار و اینفلوئنسرها را از این کشور فراهم خواهد کرد.

با توجه به اینکه تا پیش از بحران کرونا کشور هندوستان با بیش از یک میلیارد جمعیت، ۷ میلیون گردشگر خروجی و ۱۷ میلیون گردشگر ورودی، جزو ۲۵ کشور برتر صنعت گردشگری دنیا بوده است، از این رو جذابیت‌های متعددی برای بسیاری از کشورهای گردشگرپذیر دنیا به همراه دارد. این کشور که ۱۴درصد آن را  جمعیت مسلمان تشکیل می‌دهند، دارای سه ایالت فدرالی شامل حیدرآباد، بمبئی و دهلی است که مسلمانان غالباً در حیدرآباد ساکن هستند.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.